با حضور معاون وزیر صنایع ومعادن : سه واحد فرآوری ماده معدنی صدف کوهی افتتاح شد

۱۰ مهر ۱۳۸۴ | ۱۰:۱۶ کد : ۲۳۸۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۸۳
در مراسمی با حضور معاون معدنی وزیر صنایع ومعادن و تنی چند از مسئولین کشوری ، استانی و مدیران واحدهای صنعتی ومعدنی استان گلستان ...

در مراسمی با حضور معاون معدنی وزیر صنایع ومعادن و تنی چند از مسئولین کشوری ، استانی و مدیران واحدهای صنعتی ومعدنی استان گلستان سه واحد فرآوری ماده معدنی صدف کوهی در استان گلستان افتتاح و راه اندازی شد .
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع ومعادن به نقل از سازمان صنایع ومعادن استان گلستان ، مهندس هدایت اله آقایی در این مراسم گفت : در برنامه چهارم توسعه تمرکز ما برروی صنایع معدنی است و استان گلستان هم که عمده فعالیت معدنی اش ذغالسنگ و صدف کوهی است ، در این دو زمینه جای رشد بیشتر را دارد.
معاون معدنی وزارت صنایع ومعادن ادامه داد : معادن صدف کوهی با ذخایر قطعی چندین میلیون تن بدلیل سهولت در استخراج و هزینه پایین آن و امکان تولید محصولات فرآوری متنوع با کاربردهای متعد دارای ارزش افتصادی بالایی است .
    وی در پایان اظهار امیدواری کرد : با اعطای تسهیلات از محل منابع وزارت صنایع ومعادن یا سازمانهای تابعه به واحدهای استخراج و فرآوری صدف کوهی و پرداخت هزینه مطالعات پژوهشی ، بررسی کاربردهای مختلف آن در صنعت واصلاح استخراج و فرآوری مربوطه شاهد افزایش تولید و ارزش افزوده بیشتر فرآورده های صدف کوهی باشیم.
در ابتدای این مراسم مهندس قلیچ لی رئیس سازمان صنایع ومعادن استان گلستان ضمن بیان گزارشی از عملکرد معدنی سازمان صنایع ومعادن استان گفت : تا کنون پروانه بهره برداری 11 معدن استخراج صدف کوهی با ظرفیت سالیانه 165 هزار تن صادر شده  و با به بهره برداری رسیدن واحدهای صنعتی جدید تعداد کارخانچات فرآوری صدف کوهی تا پایان سالجاری به 8 واحد با سرمایه گذاری 20 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
قلیچ لی در پایان گفت : تاکنون 11 میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات به این واحدها اعطاء شده است که با راه اندازی این کارخانجات سالیانه 220 هزار تن محصول فرآوری شده تولید و برای 87 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.
خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صنایع و معادن

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :