صعود کارشناسان سازمان زمین‌شناسی ‌و اکتشافات‌معدنی کشور به قله دماوند و اهتزار پرچم این سازمان برفراز قله دماوند در شصتمین سالگرد تأسیس این سازمان

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۸۲۴ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۸۲۸
صعود کارشناسان سازمان زمین‌شناسی ‌و اکتشافات‌معدنی کشور به قله دماوند و اهتزار پرچم این سازمان برفراز قله دماوند در شصتمین سالگرد تأسیس این سازمان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در آستانه شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان  و با نظر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان، طرح گرامیداشت این رویداد بر فراز قله آتشفشانی دماوند مطرح شد و متعاقب آن فراخوان مشارکت در صعود برای کارکنان و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام شد.
بر اساس این گزارش، پس از بررسی‌های کارشناسی و گزینش افراد بر اساس استانداردهای فدراسیون کوهنوردی تیمی از کارشناسان سازمان انتخاب شدند و در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ با مشایعت ریاست و جمعی از معاونان و مدیران سازمان عازم صعود قله دماوند از جبهه جنوبی شدند.

تیم انتخابی پس از یک شب اقامت در پناهگاه بارگاه سوم دماوند در ارتفاع ۴۲۰۰ متری و طی کردن فرآیند نهایی هم هوایی، بامداد روز ۱۵ مرداد پناهگاه را به قصد صعود قله آتشفشانی دماوند ترک کردند و مقارن ساعت ۱۴  پس از ۸ ساعت کوهپیمایی در مسیری پر شیب، بر فراز بام ایران قرار گرفتند و ضمن به اهتزاز در آوردن پرچم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر فراز قله دماوند همیشه سرفراز و گرامیداشت شصتمین ساگرد تاسیس این سازمان بیانیه‌ای را قرائت کردند و این صعود را به تمامی زمین‌شناسان و پیشکسوتان عرصه علوم زمین تقدیم کردند.
شایان ذکر است در این صعود پر افتخار آقایان عطااله داداش‌پور معاون مدیریت بحران استان مازندران و دکتر سیامک هاشمی معاون فنی صنایع و معادن شرکت سابیر به عنوان مهمانان ویژه همراه تیم صعود کننده بودند.

متن بیانیه قرائت شده:

بگشای  دل  و  دیده  به  دیدار  دماوند

وز هر چه بجز اوست دمی دیده فروبند

گزیده ای از قصیده مشهور سروده شده توسط ملک‌الشعرای بهار

ای دیو سپید پای در بند!

ای گنبد گیتی! ای دماوند!

قرارگرفتن بر فراز جایگاهی که آرش کمانگیر ترکش بر کمر بست و کمان بر بازو انداخت تا بر بلندای آن بایستد و از جان شیرین خویشتن دست بکشد تا مرز  و منزلت ایران را نشان دهد، غروری وصف‌ناشدنی به ارمغان دارد، هرچند می‌دانیم که صعودکنندگان و عاشقان ایران‌زمین، می‌بایست واژه صبر را خوب بشناسند.

اینک که به لطف ریاست  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معنی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دکتر علیرضا شهیدی و به نمایندگی از تمامی زمین‌شناسان و پیشکسوتان عرصه علوم زمین بر بلندای سرزمینمان یعنی قله دماوند سرفراز ایستاده‌ایم، ضمن گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان این صعود را به تمامی همکارانمان در مجموعه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تقدیم می‌کنیم.

بدینوسیله یاد و خاطره تمام زمین‌شناسان و همکارانی که در شش دهه گذشته طلایه‌دار و پرچم‌دار علوم زمین در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بوده‌اند، را گرامی می‌داریم. تک تک شما بزرگواران عاشقانی هستید که عشق به زمین و مادر طبیعت را کلمه به کلمه هجی کرده‌اید و در این راه چه سختی‌ها که نکشیده‌اید.

اینجانب علی جلالی به نمایندگی از مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای به همراه سرکار خانم مهندس نیره صبور از مدیریت مخاطرات، سرکار خانم آزاده فیضی‌راد از مدیریت آزمایشگاه‌ها و سیدمحمد جعفرنژاد از مرکز کاسپین خاوری این صعود را به تمامی همکارانمان در مجموعه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تقدیم می‌کنیم.

 15 مرداد 1398 همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌کشور

 


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: قله دماوند شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور


نظر شما :

احتشام مصدق ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۷
درود بر شما اقای جلالی عزیز صعود بر بام ایران رو به شما و همکاران گرامی تبریگ میگم و ارزوی بهترینها رو برات دارم بر فراز و سرفراز و مانا باشید