برگزاری نشست مشترک و تخصصی کارگروه سیل در استان گلستان

۱۳ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۶۷۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۲۶
برگزاری نشست مشترک و تخصصی کارگروه سیل در استان گلستان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نشست مشترک و تخصصی کارگروه سیل دانشگاه گلستان و پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شد. این نشست با حضور دکتر مهدی غفاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان، دکتر راضیه لک رئیس پژوهشکده علوم زمین و جمعی از اعضای هیأت علمی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر غفاری گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط کارگروه سیلاب دانشگاه گلستان در مناطق سیل‌زده استان ارائه داد.

وی در ادامه ضمن ابراز تمایل برای انعقاد تفاهم‌نامه دو جانبه دانشگاه گلستان و پژوهشکده علوم‌زمین خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل و امکانات دانشگاه گلستان و توانمندی اعضای هیأت علمی این دانشگاه و همچنین تجربه انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک بین‌المللی با کشورهای آلمان، اسپانیا، ایتالیا و قزاقستان امیدواریم در آینده‌ای نزدیک ضمن برقراری ارتباط نزدیکتر و همکاری بیشتر با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تفاهم‌نامه‌های مشترک و مؤثری با این پژوهشکده در جهت حل مشکلات و معضلات ناشی از مخاطرات طبیعی استان گلستان نداشته باشیم.

رئیس پژوهشکده علوم زمین نیز گفت: در راستای تعاملات و هم‌افزایی‌های پژوهشکده با دانشگاه‌های کشور در سالجاری دانشگاه گلستان به عنوان دانشگاه پایلوت طرح جامع پژوهشی انتخاب شده  که با توجه به توانمندی اعضای هیأت علمی دانشگاه گلستان، این دانشگاه می‌تواند بازوی علمی قدرتمندی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت پیشبرد امور محوله باشد.

دکتر راضیه لک در ادامه به موضوعات مورد نظر در همکاری دوجانبه از جمله تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی، بازسازی جغرافیایی محیط‌های رسوبی، تغییرات اکوسیستم‌ها و تغییرات اقلیم  اشاره کرد.

گفتنی است هیأت پژوهشکده علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مناطق سیل‌زده شهری، روستایی و دشت سیلابی و زمین لغزش‌های مینودشت نیز بازدید کردند.

همچنین تفاهم‌نامه سه جانبه میان رییس دانشگاه منابع طبیعی گلستان، رئیس پژوهشکده علوم زمین و مدیرکل دفتر مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منعقد شد.

شایان ذکر است، در این بازدید علاوه بر رئیس پژوهشکده علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر رضا شهبازی مدیرکل مخاطرات به همراه مدیران و کارشناسان مرکز زمین‌شناسی گیلان و مازندران نیز حضور داشتند.

 

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نشست مشترک و تخصصی کارگروه سیل دانشگاه گلستان دکتر راضیه لک دکتر رضا شهبازی زمین لغزش‌های مینودشت


نظر شما :