50 میلیارد ریال تسهیلات برای عملیات اکتشاف مس تکنار بردسکن اختصاص می یابد

۱۰ مهر ۱۳۸۴ | ۱۱:۱۲ کد : ۲۳۶۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۸۱
وزارت صنایع و معادن با تسهیلات 50 میلیارد ریالی برای معدن مس تکنار بردسکن موافقت کرد . به گزارش خبرنگار اقتصادی مهر ، مدیر عامل شرکت احیای صنایع خراسان با بیان این مطلب افزود...

وزارت صنایع و معادن با تسهیلات 50 میلیارد ریالی برای معدن مس تکنار بردسکن موافقت کرد . به گزارش خبرنگار اقتصادی مهر ، مدیر عامل شرکت احیای صنایع  خراسان با بیان این مطلب افزود: طی چند ماه گذشته کارشناسان مختلفی از وزارت صنایع و معادن و  سازمان زمین و اکتشافات معدنی از پروژه بازدید وفعالیتهای انجام شده  را ارزیابی کردند .
طوسی اظهار داشت: علی رغم اینکه کار معدن درعملیات اجرایی اکتشافی متوقف شده است ولی پیگیریهای مختلف برای اجرای مجدد پروژه ادامه دارد .
وی افزود: با انجام عملیات گوناگون ذخیره معدن از79 هزار تن به 500 هزار تن افزایش یافته و پیش بینی می شود  تا مرز یک میلیون تن نیز برسد و در صورت تسریع در ارائه تسهیلات و فراهم شدن بستر لازم  ، معدن مس تکناربردسکن تا پایان سال 84 به بهره برداری کامل می رسد .
وی در پایان گفت: با بهره برداری از این معدن برای 100 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود و منطقه نیزاز نظر اقتصادی متحول می گردد.
گفتنی است معدن مس تکنار در 31 کیلومتری بردسکن واقع شده و عملیات اکتشافی آن توسط شرکت معدنکاران احیاء شرق عضو شرکتهای گروه احیاء صنایع خراسان در حال انجام است .
خبرگزاری مهر

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :