نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۲۳۵۰۳ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۰۲۶
نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی ایران همزمان با برگزاری سی و هشتمین گردهمایی ملی علوم زمین از امروز هفتم الی 12 اردیبهشت در موزه علوم‌ زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی دایر است.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از ساعت ۹ تا ۱۶ برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید به این موزه واقع در میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کنند.

شایان ذکر است، موزه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موزه‌ای تخصصی است که به طور خاص نمونه‌هایی از سنگ، کانی، سنگواره (فسیل) و اشیای معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط مختلف داخل و خارج کشور را در خود جای داده است.

در این موزه حدود ۴۰۰ نمونه سنگ و ۲۰۰۰ نمونه کانی و بیش از ۱۲۰۰ نمونه سنگواره و ۶۵ نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران واشیای باستان‌شناسی نگهداری می‌شود.

قسمت‌های مختلف موزه شامل بخش مربوط به وسایل معدنکاری قدیمی و اشیای باستان‌شناسی، بخش سنگ‌ها، بخش کانی‌ها، کانی‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، سنگواره‌ها، سنگواره مهره‌داران و سالن نمایش فیلم‌های زمین‌شناسی و علوم وابسته است.

مساحت موزه ۳۴۵ متر مربع است و زمان تاسیس آن همزمان با تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال ۱۳۳۸ است و در سال ۱۳۸۷ موزه مورد بازسازی کامل قرار گرفته است.

 

 

 

 


نظر شما :