همکاری‌های پژوهشی ایران و ارمنستان در بخش علوم‌زمین توسعه می‌یابد

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۴۱۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۵۰
همکاری‌های پژوهشی ایران و ارمنستان در بخش علوم‌زمین توسعه می‌یابد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال امضای تفاهم‌نامه‌ای که چندی پیش به امضای موسسه علوم‌زمین آکادمی علوم ارمنستان، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و پژوهشکده علوم زمین رسیده بود، دو طرف نسبت به افزایش همکاری در زمینه پژوهش‌های مشترک علوم‌زمین در بخش‌های زمین‌شناسی، تکتونیک فعال، آرکئوسایزمولوژی، پالئوسایزمولوژی، آتشفشان‌شناسی، سنگ‌شناسی، رسوب‌شناسی، پالئونتولوژی، ژئوشیمی و زمین‌شناسی ساختاری به توافق رسیده بودند.

بر همین اساس، سخنرانی علمی در زمینه‌های تکتونیک، آتشفشان و... با حضور کارشناسان و سخنرانان دو طرف در پژوهشکده علوم‌زمین برگزار شد و در ادامه حاضران ضمن دیدار با دکتر علیرضا شهیدی سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با تاکید بر توسعه و تعمیق مناسبات دو طرف در بخش‌های مختلف علوم‌زمین، به بررسی زمینه‌های اجرایی کردن تفاهم‌نامه امضا شده پرداختند.

شایان ذکر است، در این دیدار علاوه بر خاچاطور ملیکسیتان رئیس، لیلیت ساهاکیان معاون، آرا آواگیان رئیس آزمایشگاه‌های ژئودینامیک و مخاطرات زمین‌شناسی، آرشاویر هوهانیسیان رئیس آزمایشگاه‌های ذخایر معدنی و قازار گالویان رئیس آزمایشگاه‌های پترولوژی و ایزوتوپ آکادمی ملی علوم‌زمین ارمنستان جمعی از معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشورنیز حضور داشتند.

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موسسه علوم‌زمین آکادمی علوم ارمنستان پژوهشکده علوم زمین دکتر علیرضا شهیدی سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همکاری‌های پژوهشی ایران و ارمنستان در بخش علوم‌زمین


نظر شما :