در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی ایام الله دهه‌فجر صورت گرفت: حضور سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در مرکز مشهد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ کد : ۲۳۳۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۴۱۳
در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی ایام الله دهه‌فجر صورت گرفت: حضور سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در مرکز مشهد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سرپرست این سازمان که به نمایندگی از وزیر صنعت، معدن و تجارت، جهت افتتاح پروژه‌های دهه‌فجر به شهر مقدس مشهد سفر کرده، در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق کشور حضور پیدا کرد تا از نزدیک با همکاران خود  دیدار کرده و با روند فعالیت‌های پارک موزه علوم زمین آشنا شود.

در این نشست صمیمانه ابتدا دکتر جعفر طاهری، مدیریت مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق کشور، به معرفی کلی این مرکز پرداخت و عنوان کرد: این  مرکز از 11 اداره فنی و اجرایی تشکیل شده  که قریب به 70 نفر در این سازمان مشغول به کار هستند.

وی گفت: یکی از اداره‌های تحت نظارت این مرکز در شهر بجنورد واقع شده که این امر باعث شده سازمان در دهه اخیر حضور پررنگ معدنی و زمین شناسی در خراسان شمالی داشته باشد.

دکتر طاهری، با اعلام این خبرکه در  سال جدید کمپ مرکزی زمین‌شناسی و معدنی در خراسان جنوبی و شهر بیرجند نیز فعال خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که این امر بیشتر از گذشته به آبادانی کشور کمک کند.

وی در ادامه،  خبر خوش دیگری را اعلام کرد و با اعلام افتتاح مرکز نوآوری‌های زمین‌شناسی در این شهر، سومین اتفاق جدید پس از افتتاح پارک موزه و کمپ مرکزی بیرجند را معرفی کرد.

طاهری در پایان سخنان خود با اشاره به دیدار سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با استاندار خراسان رضوی، اطمینان خاطر داد که استانداری می تواند روی توان و پتانسیل انسانی این مرکز در استان حساب ویژه باز کند.

دکتر علیرضا شهیدی سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مثبت این سازمان در پوشش اکتشافی شرق کشور، بیان کرد:  با اتمام رسیدن پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی در این ناحیه بهتر است که سازمان به دنبال معرفی پهنه جدید اکتشافی جهت انجام پروژه ژئوفیزیک هوایی باشد.

وی با اشاره به پروژه آب‌های کارستی هزارمسجد در این محدوده، فعالیت‌های این سازمان در حوزه آب کارستی را نیز مثبت ارزیابی کرد و اظهار امیدواری کرد که در شرق کشور نیز به نتایج مثبت و کارآمدی نیز برسیم.

به گفته شهیدی،  همین که برند پارک موزه به اسم اداره زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق  کشور و خاورمیانه ثبت خواهد شد، یکی از مهمترین دستاوردها و برگ برنده سازمان است که می‌تواند سرآمدی کارشناسان ما  را در موزه‌داری تخصصی  نیز اثبات کند.

سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور درباره تغییر مدیریت اخیر در این سازمان تاکید کرد: با توجه به تغییرات به وجود آمده در آخر سال 97، باید تمامی تلاش خود را به کار بندیم تا  نتیجه تلاش‌های خود را در سال 97  ببینیم و بر همین راستا روی مراکز سازمان‌ها حساب ویژه‌ای باز شده است.

شهیدی در خاتمه به بحث آموزش نیروی انسانی در این سازمان نیز اشاره کرد و گفت: بحث آموزش و بازآموزی یکی از مهمترین مسائلی است که باید در مباحث فنی زمین‌شناسی و اکتشاف مورد توجه قرار گیرد و من از مراکز زیرمجموعه سازمان می‌خواهم که همگام با این طرح جلو رفته و تمامی تلاش ریاست نیز تسهیل موانع موجود در بازآموزی کارشناسان سازمان است.

در این دیدار، رئیس اداره موزه و مستندات سازمان، رئیس اداره آزمایشگاه شیمی، رئیس اداره ژئوماتیکس، زئیس اداره مخاطرات، رئیس اداره مالی، رئیس اداره زمین‌شناسی و اکتشاف، مدیر اجرایی مرکز و برخی از کارشناسان حضور داشتند.

در پایان این نشست، سرپرست سازمان و هیئت همراه به بازدید از پارک موزه علوم زمین پرداختند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر جعفر طاهری دکتر علیرضا شهیدی سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور


نظر شما :