همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: بازدید و افتتاح طرح صنعتی فولاد نگین شهرستان چناران

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۳۳۶۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۴۹۰
همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: بازدید و افتتاح طرح صنعتی فولاد نگین شهرستان چناران

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بازدید و افتتاح طرح صنعتی فولاد نگین شهرستان چناران نیز از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه سرپرست این سازمان به استان خراسان‌رضوی همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.

بر اساس این گزارش، فعالیت تولیدی مجتمع فولاد شمش نگین مشهد در سال 94 در شهرک صنعتی ماشین‌سازی و فناوری‌های برتر به بهره برداری رسید.

در این بازدید دکتر علیرضا شهیدی، در جمع خبرنگاران گفت:  طرح صنعتی فولاد نگین حدود 6 سال پیش تاسیس شده و بنا به دلایی تعطیل بوده که خوشبختانه یکسال پیش بازسازی این مجموعه آغاز شده و نیمه دوم امسال به بهره‌برداری مجدد رسید.

سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور درباره سودآوری این مجموعه فولادی برای اقتصاد کشور تصریح کرد: حدود 450 تن سنگ آهن اسفنجی  از منطقه اسفراین به این مجتمع فولادی ارسال و ذوب می‌شود که حدود 20 تا 25 درصد ضایعات دارد و در نهایت تولید روزانه 350 تا 400 تن فولاد است که به لحاظ ارزش افزوده بالای تولید شده در اقتصاد مقاومتی کشور بسیار تاثیرگذار است.

این مقام مسئول با بیان این‌که صنایع فولاد جزو صنایعی است که در افق‌های 1404 بایستی به تولید بالا دست یابیم، افزود: این امر نیازمند ورود به اکتشاف مواد معدنی از جمله آهن وارد هستیم که بر همین اساس خوشبختانه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به این عرصه وارد شده است.

شهیدی با اشاره به این‌که با استفاده از روش‌های نوین ژئوفیزیک هوایی اکتشاف را از سطح به عمق رساندیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در پروژه‌های در دست بررسی به ظرفیت‌های بالایی دست یابیم که بر همین اساس در پروژه‌هایی که امسال در بخش ژئوفیزیک هوایی کار کردیم در استانهای آذربایجان شرقی و کردستان ذخایر گسترده‌ای از سنگ‌آهن به عنوان خوراک صنایع فولاد را اکتشاف کردیم.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بازدید و افتتاح طرح صنعتی فولاد نگین شهرستان چناران دکتر علیرضا شهیدی مجتمع فولاد شمش نگین مشهد


نظر شما :