رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مطرح کرد: واگذاری پهنه های بلوکه شده فرصتی خوب برای بخش خصوصی

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۱ کد : ۲۳۰۴۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۵۰
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مطرح کرد: واگذاری پهنه های بلوکه شده فرصتی خوب برای بخش خصوصی

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، رییس این سازمان در چهارمین همایش نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه کشور که در استان یزد در حال برگزاری است، گفت: از ما و دیگر سازمان های توسعه ای خواسته شده پهنه های بلوکه شده را واگذار کنیم که این موضوع فرصت خوبی برای بخش خصوصی خواهد بود.

راضیه لک در این همایش اظهار کرد: امیدواریم دستاورد همایش منجر به هم افزایی و همدلی و در نهایت منجر به توسعه بخش معدن شود زیرا همدلی بین دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی کم است و تا به امروز هر دستگاهی فعالیت هایش را به شکل مجزا انجام داده است.

وی ادامه داد: قول می ‌دهیم در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تا حد امکان همدلی را در جامعه معدن و صنایع معدنی ایجاد کنیم و داده های تولید شده در 58 سال فعالیت بخش معدن را انتشار دهیم .

به گفته لک، توسعه بخش خصوصی باید با کمک سازمان ایمیدرو وزارتخانه و.. انجام شود.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی تاکید کرد: در برنامه 4ساله بخش معدن که به زودی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود تفکیک وظایف مشخص شده  تا همه سازمان ها در مواردی که نیاز نیست ورود نداشته باشند.

سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور  داده های 58 ساله خود را منتشر می کند

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم ایجاد همدلی میان دستگاه های دولتی و بخش خصوصی گفت: این سازمان داده های حاصل از 58 سال فعالیت خود را منتشر و رایگان در اختیار مردم قرار می دهد.

راضیه لک با بیان این که  این سازمان با وجود چندین دهه فعالیت علمی در سطح بین المللی، کمتر دیده شده، خاطرنشان کرد: مشکل اساسی نبود همدلی لازم میان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی عنوان است که همین امر موجب شده تا دستگاه ها در گذشته هر کدام، جداگانه کارهای مربوط به خود را انجام دهند.
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تصریح کرد: با توجه به مسئولیتی که عهده دار است، علاوه بر ایجاد همدلی میان این سازمان با سایر دستگاه ها و بخش خصوصی، سعی دارد تا زمینه انتشار داده های زمین شناسی را فراهم کند.
لک تأکید کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است، باید تفکر را تغییر داد و به توسعه بخش خصوصی نیز کمک کرد و لازمه آن ایجاد زمینه حضور این بخش در حوزه های بلوکه شده دستگاه ها و سازمان هاست.
وی در این ارتباط ایجاد شورای همدلی خانه ملت و دولت با تشکل های بخش خصوصی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت را حرکتی نوین در بخش معدن عنوان کرد و یادآور شد: با همین نگاه در برنامه چهار ساله این بخش که بزودی ابلاغ می شود وظایف هر بخش به خوبی تفکیک شده است.

 

شایان ذکر است، چهارمین همایش نقش معدن در توسعه کشور با رویکرد فرآوری مواد معدنی با حضور دکتر راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، جعفر سرقینی معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعضای شورای عالی معادن کشور، موسوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و 200 مدیر و کارشناس معدنی از سوی خانه معدن و با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت یزد برگزار شد.

همچنین نشست جمعی از مدیران واحدهای تولیدی و صنایع استان یزد در رابطه با اقتصاد مقاومتی، بیان مشکلات و موانع تولید با حضور معاونان وزیر صنعت،معدن و تجارت، استاندار و جمعی از مسئولان در محل سالن اجتماعات مجموعه سیب و نار در شهر شاهدیه یزد برگزار شد.

 


نظر شما :