با امضای سند همکاری میان سازمان زمین‌شناسی ایران و روسیه فعالیت‍های معدنی تسریع می‌شود

۰۶ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۰ کد : ۲۳۰۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۳۵
با امضای سند همکاری میان سازمان زمین‌شناسی ایران و روسیه فعالیت‍های معدنی تسریع می‌شود

معاون وزیر وزارت صنعت، معدن، تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، در همایش اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ در روسیه به سر می‌برد، از انستیتو زمین‌شناسی این کشور در سن‌پطرزبورگ بازدید چند ساعته به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، از بخش‌های مختلف این موسسه، شامل تهیه نقشه زمین‌شناسی، موزه علوم زمین ، ازمایشگاه‌های سن سنجی و ایزوتوپی بازدید به عمل آورده و پس از اتمام بازدید با معاون وزیر محیط‌زیست و رئیس منابع تحت‌الارضی روسیه نشستی تخصصی برگزار کردند. در ادامه این نشست، سند همکاری میان این موسسه و سازمان زمین شناسی ایران به امضا رسید.

شایان ذکر است، در این تفاهم‌نامه مواردی چون همکاری‌های آزمایشگاهی (سن‌سنجی، ICP MASS، آنالیزهای ایزوتوپی)، تکنولوژی‌های نوین اکتشاف ذخایر معدنی  مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

از نکات بارز این تفاهم‌نامه که موردتوجه و ریزبینی ریاست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور قرار گرفت، استفاده از امکانات پیشرفته طرف روسی، جهت آنالیز نمونه‌های معدنی کشور بوده که تاکنون به دلیل سیاستهای خصمانه غربی‌ کشور را دچار مشکلاتی کرده بوده است. در صورت تحقق اهداف این تفاهم‌نامه، بسیاری از مشکلات معدنی مرتفع شده و به توسعه این بخش کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :