در نشست جهانی اقتصادی روسیه محقق خواهدشد:تعمیق فعالیت‌های مشترک ایران و روسیه در حوزه مطالعات زمین شناسی و اکتشافی

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵ کد : ۲۳۰۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۲۲
در نشست جهانی اقتصادی روسیه محقق خواهدشد:تعمیق فعالیت‌های مشترک ایران و روسیه در حوزه مطالعات زمین شناسی و اکتشافی

معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، در فروم اقتصاد جهانی روسیه در این کشور به سر می‌برد، مهمان سفیر ایران در روسیه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، در این نشست که با محوریت فعالیت‌های این سازمان با همتایان روسی انجام شد، مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه ابزار امیدواری کرد که سازمان زمین‌شناسی ایران بتواند در حاشیه اجلاس اقتصادی روسیه، در قالب قرارداهایی، فعالیتهای اکتشافی و زمین‌شناسی را در بعد بین‌المللی گسترش دهد.

سنایی با توجه به فضای مثبت ایجادشده میان دو کشور، خواستار پیگیری جدی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی درخصوص سرنوشت این همکاری‌ها شد و تاکید کرد که در جایگاه مقام مسئول، مذاکرات لازم با طرف روسی را جهت تسهیل امور، انجام خواهد داد.

در ادامه این نشست، دکتر راضیه لک، معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی نیز با بیان اینکه سازمان متبوعش از اسفندماه سال گذشته تاکنون، طی مذاکرات صورت گرفته با هولدینگ روسی رز ژئو، پیش‌نویس اجرایی تفاهم‌نامه را تکمیل کرده است، جزییات آن را به اطلاع سفیر رساند. وی در ادامه به اهمیت مسایل مورد مذاکره با طرف روس پرداخت و تاکید کرد: اهمیت مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف به خصوص در حوزه کاسپین جنوبی و مطالعات تحت الارضی آن بسیار زیاد بوده و متاسفانه تاکنون مطالعات شاخصی در این‌باره انجام نشده و امید است با همکاری طرف روسی، این تحقیقات کامل و سپس مورد بهره برداری کشور قرار گیرد. گفتنی‌است؛ در نشست اقتصادی تجاری روسیه که با حضور کشورهای بزرگ دنیا در روسیه برگزار خواهدشد، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان نماینده تخصصی کشورمان در این رویداد جهانی حضور خواهد داشت. بیش بینی شده که در این نشست حداقل ۳ سند همکاری در حوزه علوم زمین و اکتشاف به امضا رسیده و نمایندگان کشورمان امیدوارند علاوه بر روسیه با سایر کشورهای اروپایی نیز به توافقاتی دست پیدا کنند.


نظر شما :