بررسی زمین‌لغزش منطقه نفتک در جلسه مدیریت بحران فرمانداری مسجد سلیمان

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۳ کد : ۲۲۹۲۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۵۹
وقوع زمین‌لغزش در محله نفتک مسجد سلیمان باعث خسارات به منازل منطقه شد که بر همین اساس نماینده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...
بررسی زمین‌لغزش منطقه نفتک در  جلسه مدیریت بحران فرمانداری مسجد سلیمان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وقوع زمین‌لغزش در محله نفتک مسجد سلیمان باعث خسارات به منازل منطقه شد که بر همین اساس نماینده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در  جلسه مدیریت بحران فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان به بررسی این بحران پرداخت.

بر اساس این گزارش، در ساعت2 بامداد روز دوشنبه 30/11/96  در محله نفتک شهر مسجد سلیمان زمین‌لغزشی رخ داد که منجر به تخریب و خسارت به تعداد 30واحد مسکونی در این محله شد و به دنبال بروز این حادثه تیمی از کارشناسان اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب باختری جهت بررسی در منطقه حضور یافتند.

در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان مسجد سلیمان که با حضور مدیر‌کل بحران استان خوزستان، مدیرکل بنیاد مسکن و مدیران دستگاه‌های  اجرایی شهرستان برگزار شد، آقای علی اژدری مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب باختری در گزارشی به  علل رخداد زمین‌لغزش و همچنین خطر‌پذیری در سایر بخش‌های شهر پرداخت.

بر همین اساس، اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‎معدنی جنوب باختری با همکاری بنیاد مسکن و شهرداری مسجدسلیمان مناطق پرخطر شهر را شناسایی خواهند کرد.

لازم به ذکر است، این زمین‌لغزش در اثر ناپایداری دامنه‌ای در تناوب مارن و ماسه سنگ آهکی سازند میشان رخ داده و عامل اصلی این ناپایداری بریدن پاشنه دامنه جهت احداث منازل مسکونی بوده که بارش‌های اخیر و نفوذ آب به درون توده سبب تشدید این پدیده شده است.

عکس از مهدی مشعل مرکز زمین‌شناسی اهواز

کلید واژه ها: خوزستان


نظر شما :