مدیرکل مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق از شناسایی 27 آنومالی طلادار در محدوده شهرستان طبس خبر داد

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۸ کد : ۲۲۹۲۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۸۳
در جلسه مشترک رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی و همچنین معاونت استانداری....
مدیرکل مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق از شناسایی 27 آنومالی طلادار در محدوده شهرستان طبس خبر داد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز مشهد، در جلسه مشترک رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی و همچنین معاونت استانداری و فرماندار ویژه شهرستان طبس با مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق، فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی این اداره‌کل در استان خراسان‌جنوبی تشریح شد.

بر اساس این گزارش؛ مدیرکل منطقه شمال شرق ضمن تشریح فعالیت‌های این اداره‌کل در استان خراسان جنوبی گفت: مطالعات منجر به شناسایی مناطق مستعد معدنی در این استان شده و هم اکنون بخش خصوصی سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده و فعالیت‌های فنی این اداره به‌طور علمی و سیستماتیک در حال انجام است.

دکتر جعفر طاهری با بیان این‌که استان خراسان جنوبی دارای پتانسیل‌های زیادی در زمینه مواد فلزی و غیرفلزی است، تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال‌های گذشته با انجام مطالعات ژئوشیمیایی مناطق مستعد را در مقیاس یکصدهزارم مشخص کرده و در راستای تکمیل اکتشافات برنامه‌های مدونی جهت اکتشافات عمومی و تفصیلی دارد.

وی در ادامه از 27 آنومالی طلادار در محدوده شهرستان طبس خبر داد و گفت:  پی‌جویی مواد معدنی سرب، روی و بوکسیت در محدوده شهرستان باید انجام شود.

در این جلسه مهندس شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز ضمن علمی دانستن فعالیت‌های سازمان در این استان، استناد به داده‌های سازمان در ادامه اکتشافات تکمیلی محدوده‌ها را بسیار موثر عنوان کرد و پیشنهاد لازم برای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در راستای ادامه اکتشافات استان را ارائه کرد.

همچنین معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس شروع اکتشافات در محدوده‌های دارای پتانسیل شهرستان طبس را جهت شناسایی بیشتر محدوده‌ها و در راستای اشتیاق بیشتر سرمایه‌گذاران این عرصه ضروری دانست.

 مهندس طلایی‌مقدم ضمن اعلام آمادگی به‌منظور همکاری‌های این فرمانداری با اکیپ‌های اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، خواستار تخصیص اعتبار لازم جهت پشتیبانی اکیپ‌ها از سوی فرمانداری ویژه شهرستان در صورت پیشرفت برنامه‌های اکتشافی شد.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :