5 الی 9 اسفند، برپایی نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۱ کد : ۲۲۹۲۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۵۱
5 الی 9 اسفند، برپایی نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...
5 الی 9 اسفند، برپایی نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از ایران و جهان همزمان با برگزاری میزبان سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین ششم تا هشتم اسفند در موزه علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی دایر می‌شود.

نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از 5 الی 9 اسفند ماه از ساعت 9 تا 16 برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید به این موزه واقع در میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، موزه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موزه‌ای تخصصی است که به طور خاص نمونه‌هایی از سنگ، کانی، سنگواره (فسیل) و اشیای معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط مختلف داخل و خارج کشور را در خود جای داده است.

در این موزه حدود 400 نمونه سنگ و 2000 نمونه کانی و بیش از 1200 نمونه سنگواره و 65 نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران واشیای باستان‌شناسی نگهداری می‌شود.

قسمت‌های مختلف موزه شامل «بخش مربوط به وسایل معدنکاری قدیمی و اشیای باستان‌شناسی»، «بخش سنگ‌ها»، «بخش کانی‌ها»، «کانی‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی»، «سنگواره‌ها»، «سنگواره مهره‌داران» و «سالن نمایش فیلم‌های زمین‌شناسی و علوم وابسته» است.

مساحت موزه 345 متر مربع است و زمان تاسیس آن همزمان با تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال 1338 است و در سال 1387 موزه مورد بازسازی کامل قرار گرفته است.

گفتنی‌ست، سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین ششم تا هشتم اسفندماه سالجاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار خواهد شد و زمین‌شناسی بنیادی، اکتشاف مواد معدنی، مخاطرات زمین‌شناختی، آب، اکوسیستم و تغییر اقلیم، فرآوری مواد معدنی و آنالیز دستگاهی و همچنین علوم زمین برای جامعه به عنوان محورهای اصلی برگزاری این کنگره بزرگ یاد شده است.

یادآور می‌شود، دکتر مرتضی طالبیان دبیر علمی و مهندس سیدهادی میرمحمد میگونی دبیر اجرایی سی و ششمین همایش ملی و سومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خواهند بود.

گفتنی‌ست؛ با توجه به تنوع پدیده‌های زمین‌شناسی در ایران،  بازدید صحرایی با موضوع‌های متفاوت در نظر گرفته شده که بازدید صحرایی از مجموعه دگرگونی گلپایگانCore Complex با حضور پروفسور Brian Wernicke، دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر جمشید حسن‌زاده برگزار خواهد شد و انتخاب کتاب برتر و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور انجمن‌های مرتبط در زمان همایش نیز از بخش‌های دیگر این نشست خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند، به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه این نشست واقع در تهران، میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کرده یا وب‌سایت این نشست 36nigc.conference.gsi.ir را مطالعه کرده و با شماره‌های تلفن: 64592377- 021و تلفکس: 66070509- 021 تماس حاصل کنند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :