برگزاری نشست علمی نقش مخاطرات زمین‌شناختی در ژئوتوریسم و ژئوپارک‌ها؛ در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۲ کد : ۲۲۸۶۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۱۹
نشست علمی مشترک گروه میراث زمین‌شناختی این سازمان و انجمن مخاطره‌شناسی ایران و انجمن سامانه‌های اطلاعات مکانی ایران...
برگزاری نشست علمی نقش مخاطرات زمین‌شناختی در ژئوتوریسم و ژئوپارک‌ها؛ در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نشست علمی مشترک گروه میراث زمین‌شناختی این سازمان و انجمن مخاطره‌شناسی ایران و انجمن سامانه‌های اطلاعات مکانی ایران با موضوع "نقش مخاطرات زمین‌شناختی در ژئوتوریسم و ژئوپارک‌ها" در محل سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به‌منظور معرفی و بررسی آثار مخاطرات زمین‌شناختی در توسعه زمین‌گردشگری و ژئوپارک‌ها با حضور سردار مهدی مدیری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار شد.

در این نشست که با حضور علیرضا امری‌کاظمی عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو و مدیر گروه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همچنین خانم‌ها نازنین بدری و حنانه حامی‌مطلق کارشناسان این گروه برگزار شد، حاضران ضمن تشریح و توضیح اصول و مفاهیم میراث زمین‌شناختی، زمین‌گردشگری و ژئوپارک به معرفی مخاطرات زمین‌شناختی مرتبط پرداخته و نقش آثار این مخاطرات را در توسعه زمین‌گردشگری و ژئوپارک‌ها خاطر نشان شدند.

همچنین حاضران در این نشست، به بررسی نقش ژئوپارک‌ها در بالا بردن آگاهی  و آشنایی عمومی با روش‌های کاهش اثرات مخرب مخاطرات زمین‌شناختی پرداختند.

در ادامه چند ژئوپارک معروف جهان که در این زمینه فعالیت چشم‌گیری داشتند به حاضران معرفی و فعالیت آنها مورد بحث قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ در کشور ما مناطق مستعدی برای معرفی ژئوپارک‌های جدید با محوریت مخاطرات زمین‌شناختی وجود دارند که در کتاب ژئوپارک‌های جهانی یونسکو و چشم‌اندازهای آن در ایران معرفی شده‌اند و در این جلسه به آنها اشاره شد.

در پایان این نشست علمی به مدیر و کارشناسان گروه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سوی ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح لوح تقدیر اهدا شد.


نظر شما :