معرفی مکان‌های مناسب جهت ژئوپارک به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی از سوی استان‌ها

۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۱ کد : ۲۲۸۵۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۶۹
اولین معاون زن در وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهارمین گردهمایی مشاوران امور بانوان استان‌ها و سازمان‌های...
معرفی مکان‌های مناسب جهت ژئوپارک به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی از سوی استان‌ها

در گردهمایی مشاوران امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد:

معرفی مکان‌های مناسب جهت ژئوپارک را به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سوی استان‌ها

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، اولین معاون زن در وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهارمین گردهمایی مشاوران امور بانوان استان‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به بررسی راهکارهای کارآفرینی و اشتغالزایی زنان در کشور پرداخت و گفت: زنان با وجود داشتن مشکلات داخلی زندگی خود، در برنامه‌ریزی‌های امور کشور نقش مهمی را ایفا کرده‌اند

دکتر راضیه لک با بیان این‌که پیشرفت زنان متاثر از تلاش آن‌ها و فارغ از عوامل بیرونی است، خاطرنشان کرد: هدف ما در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شکل‌گیری کارآفرینی در کشور است و زنان می‌توانند با حداقل هزینه در کارهایی مانند تراش سنگ‌های زینتی کار کنند.

این بانوی زمین‌شناس، در مورد نهضت کارآفرینی و تفاوت آن با اشتغالزایی، بررسی مشکلات زنان جویای کار و آمار مربوط به حضور زنان در بازار کار به ایرادسخنرانی پرداخت و ضمن اشاره به حضور پررنگ زنان در سازمان متبوعش در تهیه نقشه راه علوم زمین و معدن استان‌های کشور، افزود:  این الگو می‌تواند در سازمان‌های دیگر نیز مورد استفاده قرارگیرد.

وی از ژئوپارک‌ها و فعالیت در خصوص سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی به عنوان دو حوزه مهم  کارآفرینی زنان و جامعه محلی در حیطه  علوم‌زمین نام برد و ابراز امیدواری کرد که این سازمان بتواند تجربیات خود را در اختیار زنان علاقه‌مند این حوزه‌ها قراردهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان  این‌که ایران یکی از کشورهای دارنده ژئوپارک و عضو همایش بین‌المللی ژئوپارک است، گفت: اکنون گام‌های اولیه برای پیشرفت در این حوزه برداشته شده است که در همین زمینه از کلیه استان‌ها درخواست می‌کنیم تا مکان‌های مناسب جهت ژئوپارک را به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معرفی کنند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور 30 درصدی بانوان در مناصب دولتی را محقق کرد

پیش از سخنان رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور؛ معصومه ابتکار با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در امور زنان افزود: دولت دوازدهم در ادامه سیاست‌های دولت یازدهم برنامه‌های جدی برای پیشبرد امور زنان در کشور دارد و به وعده‌های انتخاباتی خود درباره حمایت از حقوق آن‌ها پایبند است.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده جایگاه امروز زنان در خانواده، اقتصاد و اجتماع را بسیار چشمگیرتر از گذشته دانست و گفت: رشد اقتصادی کشور مرهون زحمات بی‌وقفه این قشر از جامعه است.

ابتکار با اعلام تأکید دولت درباره تخصیص ٣٠درصد از مناصب دولتی به زنان، تصریح کرد: برای تحقق این امر مکاتبات اولیه با وزرا انجام شده است.

وی با بیان این‌که زنان برای حضور و دخالت در مقدرات کشور باید حضوری با مشارکت حداقل 30 درصدی در کشور داشته باشند، گفت: این امر مستلزم وجود فرصت برابر برای آن‌ها است و اولین کسانی که توانستند این حضور ٣٠درصدی را محقق کنند بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند.

مشاوﺭ ﻭﺯﯾﺮ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻌﺪﻥ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ مطرح کرد:

بدون همکاری زنان نمی‌توان در عرصه‌های مدیریتی موفق بود

 

مشاور ﻭﺯﯾﺮ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻌﺪﻥ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ نیز با بیان این‌که بدون همکاری زنان نمی‌توانیم در عرصه‌های مدیریتی موفق ظاهر شویم، یادآورشد:  بدون هماهنگی و وحدت رویه و بدون همکاری زنان نمی‌توان موفق بود، تجربه ثابت کرده است که هماهنگی زنان موفقیت آفرین است.

سهیلا جلودارزاده، با بیان این‌که هرجایی که زنان با یکدیگر همکاری داشته باشند، می‌توانند موثر واقع شوند، گفت: ما کار را با شرایط سخت و نبود امکانات شروع کردیم اما توانستیم بانوان را از همه بخش‌ها گردآوری کنیم و پررنگترین حضور زنان را در امور اقتصادی کشور داشتیم و در اتاق بازرگانی حضور 5 برابری زنان را تجربه کردیم.

مشاور ﻭﺯﯾﺮ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻌﺪﻥ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ با اشاره به این‌که اولین کسانی که توانستند حضور ٣٠درصدی زنان در مناصب دولتی را محقق کنند خانم‌های وزارت، صنعت معدن و تجارت بودند، افزود: تشکل‌هایی از سراسر کشور در امور اقتصادی، صنعتی، تجاری ومعدنی شکل گرفته و فعال شده‌اند و پست‌هایی در وزارت اقتصاد نیز به زنان داده‌اند.


نظر شما :