نشست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی و خانه معدن ایران؛ ارتباط بخش دولتی و خصوصی برای تعالی علوم زمین

۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۵ کد : ۲۲۸۵۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۶۰
نشست هیات مدیره خانه معدن ایران با ریاست جدید این سازمان و معاونان و مدیران این مجموعه...
نشست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی و خانه معدن ایران؛ ارتباط بخش دولتی و خصوصی برای تعالی علوم زمین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نشست هیات مدیره خانه معدن ایران با ریاست جدید این سازمان و معاونان و مدیران این مجموعه برگزار شد.

رئیس خانه معدن ایران:

به عنوان یک بخش صنفی در کنار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور هستیم

در ابتدای این نشست رئیس خانه معدن ایران با بیان این‌که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به تنهایی و بدون کمک دیگر بخش‌ها قادر به فعالیت نیست، گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یک وظیفه بزرگ ملی دارد و به عنوان یک سازمان پیشرو وظیفه دارد همواره به‌روز باشد.

محمدرضا بهرامن، شاخصه‌های موجود در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به همراه نیروی تحصیلکرده و متخصص و وجود امکانات وتجهیزات قادر به تحقق اهداف پیش‌روی این سازمان هستند.

به گفته وی، هر چه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موفق‌تر باشد، موفقیت برای بخش معدن  کشور به وجود خواهد آمد که بر همین اساس وظیفه داریم مطابق گذشته حمایت همه جانبه از این مجموعه داشته باشیم و به عنوان یک بخش صنفی در کنار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان بخش علمی و دولتی باشیم.

بهرامن با بیان این‌که انتظار داریم در دور جدید مدیریت، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به دوران اوج خود بازگردد، گفت: چرخ این سازمان با بودجه‌های 50 میلیارد تومانی نمی‌چرخد و تصمیم‌سازان باید توجه بیشتری داشته باشند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز  بایستی به عنوان بانک اطلاعاتی جامع بخش معدنی کشور باشد.

رئیس خانه معدن ایران خاطرنشان کرد: خودمان را ملزم کرده‌ایم تا در اختیار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور باشیم و در بزرگ کردن این سازمان در داخل و خارج کشور بتوانیم همیار شما باشیم.

وی در ادامه خواستار اعتمادسازی میان مجموعه متبوع خود و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شد و افزود: با اعتماد دوطرفه منافع ملی کشور که منافع دو طرف است تامین خواهد شد.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را خانه دوم معدن بدانید

در ادامه رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ضمن خوشامدگویی به اعضای هیات مدیره خانه معدن در این سازمان از قرارگرفتن دو بخش خصوصی و دولتی متولی امر معدن در زمان تصدی ایشان ابراز خرسندی کرد.

دکتر راضیه لک با بیان این‌که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را خانه دوم معدن بدانید، افزود: این مجموعه آمادگی دارد  اتاقی را در اختیار خانه معدن قرار دهد و حضور شما و تعامل تنگاتنگ با سازمان برای ما یک فرصت است و با توجه به این‌که مسائل و سیاست‌های کلان معدنی به صورت شورایی بررسی خواهد شد، مایلیم در جلسات تخصصی نماینده‌ای از خانه معدن حضور داشته باشد.

وی همچنین خواستار ارتباط بیشتر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان بخش دولتی در کنار فعالان بخش خصوصی شد و گفت: ارتباط بیشتر دو مجموعه برای تعالی علوم زمین کشور مهم است که این موضوع در جلسات برگزار شده جهت احیای شورایعالی زمین‌شناسی و اجرایی کردن  اساسنامه سازمان بررسی شد.

به گفته رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به این نتیجه رسیدیم شوراها  قدرت بالایی خواهند داشت و قادر هستند سازمان را به مجموعه‌ای ملی و فرابخشی تبدیل کنند، که بر همین اساس سه نفر از بخش خصوصی و خانه معدن نیز به عنوان نماینده در ترکیب شورا به‌منظور تاثیرگذاری در تصمیم‌گیری‌های کلان حضور خواهند داشت.

لک، تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سعی دارد تعامل دو جانبه برای حل مسائل زیست‌محیطی و توسعه معدن میان متولیان دو بخش ایجاد کند تا به ایجاد اشتغال و تدوین استانداردهای زیست محیطی برای بهره‌برداری معدنی و  پیشبرد اهداف بخش معدن کشور دست یابیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: اعضای خانه معدن می‌توانند روی پتانسیل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این زمینه حساب کنند و ما نیز به کمک شما نیاز داریم و سازمان بجز با تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و بخش‌های خصوصی نمی‌تواند حرکت کند.

گفتنی‎ست، در این نشست که با حضور آقایان محمدرضا بهرامن رییس، کورش شعبانی رییس کمیته اکتشاف، محمدجعفر صادق‌پناه  عضو هیأت امنای خانه معدن، منصورقربانی عضو کمیته اکتشاف، بهرام شکوری عضو هیأت مدیره، علیرضا باقری عضو هیأت مدیره، عارف حامدی مدیر امور استان‌ها، حمیدرضا معصومی عضو هیأت مدیره، حسن حسینقلی عضو کمیته سرب و روی، علیرضا بهداد مدیر روابط عمومی به همراه خانم‌ها شهناز نوایی رییس کمیته بانوان و سحر رکنی کارشناس خانه معدن و همچنین رئیس و جمعی از معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور حضور داشتند و به بررسی مسائل موجود و تبادل اطلاعات موجود پرداختند.


نظر شما :