وزیر صنعت، معدن وتجارت خواستار شد:حمایت مردانه از رئیس جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۰۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۴ کد : ۲۲۸۴۰ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۶۹۶
وزیر صنعت، معدن وتجارت خواستار شد:حمایت مردانه از رئیس جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، حکم دکتر راضیه لک به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور پیش از ظهر امروز  از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش پیش از برگزاری این مراسم، محمد شریعتمداری ضمن تقدیر وتشکر از چند سال فعالیت مهندس محمدتقی کره‌ای در این سازمان گفت: ایشان  با وجود محدودیت‌های جدی منابع کار دشواری را در این مدت داشته و بسیار موفق عمل کرده است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت،  نام سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در رده بالایی در حوزه علم و دانش قرار دارد و همیشه روند رو به رشدی را  طی کرده که این امر باعث افتخار بخش صنعت و معدن کشور است.

وی با بیان این‌که طی سال‌های اخیر برنامه عملیاتی گسترده‌ای در حوزه اکتشاف معادن انجام شده، تصریح کرد:  همه فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در جایگاه خود بسیار قابل توجه است که بر همین اساس در دوره جدید علاقه‌مند هستیم در حوزه معدن گام‌های بلندتری برداشته شود.

محمد شریعتمداری سرعت بخشیدن به روند اکتشافات معدنی در کشور را به عنوان یکی از برنامه‌های وزارتخانه متبوع خود عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود برای تحقق این امر استفاده کنیم و در زمینه تنظیم قرارداد‌ها مشابه آنچه در بهش نفت است به جایگاه مناسبی برسیم و تجهیزات پیشرفته را از محل سرمایه‌گذاری خارجی تامین کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که عزم و اراده جدی در این زمینه بسیار زیاد است، تصریح کرد: به طور یقین در این بخش موفق خواهیم شد و به جایگاه شایسته‌ای در این زمینه دست خواهیم یافت.

وی با بیان این‌که حوزه معدن در مجلس شواری اسلامی بسیار داغ است و مسائل و مشکلات زیادی بین متولیان بخش معدن و زیست‌محیطی وجود دارد، خاطرنشان کرد:  بهره‌برداری و گسترش معادن با مشکل مواجه است و که تنوع نظرات در این رابطه باعث می‌شود دولت به بررسی نظرات پرداخته و به یک نظر جامع در این زمینه بر اساس قانون دست یابد.

شریعتمداری ضمن ابراز امیدواری از دستیابی به اجماع میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ایمیدرو و معاونت معدنی کشور، خاطرنشان کرد: طبق نظر مقام معظم رهبری می‌توان به موضوع معادن مانند نفت توجه کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به طرح استعفای محمدکره‌ای در زمان تصدی مهندس نعمت‌زاده بر این وزارتخانه، افزود: افراد مختلف با شایستگی در حوزه معدن و زمین‌شناسی در کشور وجود داشتند ولی به سابقه علمی و اجرایی خانم لک در این زمینه و شایستگی‌های ایشان در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جمع‌بندی و نتایج بر این بود که از ایشان برای فعالیت در این عرصه دعوت شود.

وی ضمن اذعان بر این‌که باید این سنت فعالیت مردان در زمینه مدیریتی کشور شکسته شود، تصریح کرد: با انتخاب ایشان هدف کلی ما برای فعالیت بانوان فرهیخته کشور در عرصه‌های مختلف محقق خواهد شد و شاید بانوان بهتر بتوانند فعالیت‌ها را اداره کنند.

به گفته شریعتمداری اگر زنان به این عرصه‌ها وارد نشوند این حق مغفول مانده همچنان مغفول خواهد ماند که بر همین اساس باید از توان ارزشمند بانوان در صحنه مدیریت کشور بهره ببریم و با توجه به این‌که حضور بانوان صحنه را منطقی‌تر، شادابتر و عاطفی‌تر خواهد کرد به نظر می‌رسد علاقه و انگیزه برای ادامه مسیر در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بیشتر محقق خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تجربه کافی خانم لک در بخش مدیریتی و علمی کشور را موجب توسعه و پیشرفت این سازمان عنوان کرد و گفت: نیروی جدید به معنای تزریق خون جدید به بدنه این مجموعه است و بدون تردید موجب نتایج ثمربخشی خواهد شد که شرط اصلی آن سنت‌شکنی مردان است تا با همکاری جانانه و مردانه اجازه دهند ایشان با قوت و قدرت بر صندلی ریاست سازمان و به عنوان معاون وزیر فعالیت کند تا این مجموعه روند رو به رشد خود را بیش از گذشته طی کند.

شریعتمداری در پایان ضمن آرزوی توفیق برای محمدتقی کره‌ای رئیس پیشین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سلامتی کامل و طول عمر  خانواده ایشان را  از درگاه خداوند خواستار شد.

 

 


نظر شما :