موزه علوم زمین مشهد در فهرست برترین‌های موزه‌های تخصصی برای چهارمین سال متوالی

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۱ کد : ۲۲۷۳۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶۸
موزه علوم زمین مشهد در چهارمین سال متوالی در دو گرایش پژوهش و شعار روز جهانی موزه به عنوان موزه برتر شناخته و موفق...
موزه علوم زمین مشهد در فهرست برترین‌های موزه‌های تخصصی برای چهارمین سال متوالی

در دو گرایش پژوهش و شعار روز جهانی موزه:

موزه علوم زمین مشهد در فهرست برترینهای موزه‌های تخصصی برای چهارمین سال متوالی

موزه علوم زمین مشهد در چهارمین سال متوالی در دو گرایش پژوهش  و شعار روز جهانی موزه به عنوان موزه برتر شناخته و موفق به دریافت لوح شد.

به گزارش روابط‌عمومی زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از منطقه شمال شرق، در مراسمی که به مناسبت روز جهانی موزه در خانه هنرمندان  ایران برگزار شد نمایندگان این اداره‌کل موفق به دریافت لوح تقدیر و لوح یادبود کسب رتبه برتر کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) شدند.

دکتر جعفر طاهری مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق کسب عنوان برتر موزه علوم‌زمین مشهد درچهارمین سال پیاپی  این بار در دو شاخص پژوهش و شعار روز جهانی موزه را گواهی صادق از حسن مدیریت، دلسوزی و مسئولیت‌پذیری و تداوم پیگیری‌های مبتنی بر برنامه‌های توسعه کارشناسان این اداره‌کل به‌خصوص کارکنان اداره موزه و مستندات علوم‌زمین دانست و اظهار امیدواری کرد: با پیگیری‌های موثر و تسریع در بهره‌برداری بزرگترین پارک موزه علوم‌زمین کشور در سال جاری، شاهد موفقیت‌های بزرگ‌تر  در سطح موزه‌های تخصصی در مقیاس بزرگ باشیم.

گفتنی‌ست؛ موزه علوم مشهد هم اکنون با دارا بودن یکصد هزار نمونه شناسنامه‌دار و نمایش  بیش از 2500 نمونه سنگ، کانی و فسیل  نفیس، پذیرای حدود 10 هزار نفر بازدیدکننده در سال است و روند توسعه خود را با ثبت این نمونه‌ها در نرم‌افزارهای مرتبط همچنین تحقیق و پژوهش در سایر فعالیت‌های فنی موزه‌ها ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود با افتتاح مجموعه پارک موزه علوم‌زمین در سال جاری به یکی از قطب‌های گردشگردی علمی در شمال شرق کشور تبدیل شود.

روابط عمومی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق ضمن تبریک به کلیه دست‌اندرکاران به‌خصوص مدیرکل محترم، رئیس و کارکنان اداره موزه  و دبیر و اعضای کارگروه پارک موزه علوم‌زمین مشهد، این موفقیت را گام دیگری از موفقیت‌های این اداره‌کل و کارکنان آن دانسته که با غلبه بر تمامی مشکلات مالی و اعتباری و با حسن اعتماد و همکاری به‌دست آمده است.

آغاز عملیات اجرایی تجهیز و تکمیل پروژه پارک موزه علوم زمین مشهد

در همین حال معاون اجرایی این اداره‌کل از اخذ مجوزهای لازم از استانداری خراسان‌رضوی و تنظیم قرارداد و آغاز عملیات اجرایی محوطه‌سازی و اجرای نمای این پروژه همزمان با ولادت حضرت بقیه‌الله الاعظم حضرت مهدی (عج) خبر داد.

مهندس رکنی افزود: با تامین اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر هیات محترم وزیران به خراسان رضوی، عملیات اجرایی محوطه‌سازی و اجرای نمای ساختمان پروژه پارک موزه علوم زمین مشهد آغاز شد.

وی گفت: پروژه پارک موزه علوم‌زمین مشهد که عملیات اجرایی آن از سال 1387 آغاز شده به‌دلیل مشکلات اعتباری با پیشرفت بالای 70 درصد و پس از 2 سال توقف در عملیات اجرایی و با تامین اعتبارات لازم پروژه‌های مصوب سفر هیات محترم وزیران در دولت تدبیر و امید با همکاری خوب دفتر فنی و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری محترم خراسان‌رضوی و سازمان برنامه و بودجه استان گام محکمی در راستای راه‌اندازی آن در آینده‌ای نزدیک برداشته  است.

همچنین دکتر طاهری مدیرکل و مجری این طرح نیز اظهار امیدواری کرد: با  توجه به رایزنی‌های انجام شده و پیگیری‌های متعدد و مساعدت‌های مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ایمیدرو و همکاری‌های موثر مهندس محمدتقی کره‌ای رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور این پروژه همزمان با هفته دولت در شهریور ماه 96 به بهره‌برداری برسد.

 

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :