آموزش زمین‌شناسان خبره افغانستان در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۶ کد : ۲۲۷۱۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۸۸
ردهمایی استادان و کارشناسان سازمان‌ زمین‌شناسی کشور‌های فنلاند، افغانستان و ایران در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور...
آموزش زمین‌شناسان خبره افغانستان در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، گردهمایی استادان و کارشناسان سازمان‌ زمین‌شناسی کشور‌های فنلاند، افغانستان و ایران در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور(شیراز) برگزاری شد.

بر اساس این گزارش، گردهمایی استادان و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور فنلاند، افغانستان و ایران به‌منظور ارتقای توان کارشناسی در اکتشاف معادن به روش ژئوفیزیک هوایی و اجرای توانمند‌سازی کارشناسان افغانستانی در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور ( شیراز)  برگزار شد.

 این دوره آموزشی طی تفاهم‌نامه مشترک بین کشور فنلاند، آلمان، افغانستان و جمهوری اسلامی ایران اجرایی شده است که طی آن سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ایران و فنلاند و موسسه همکاری‌های مشترک فنی آلمان (GIZ) دور آموزشی زمین‌شناسی و اکتشاف‌معدنی برای استادان و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان در مرکز زمین‌شناسی شیراز برگزار می‌کنند.

این دوره آموزشی به مدت ۲ هفته از ۲ تا ۱۵ اردیبهشت در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز برگزار می‌شود که شامل بخش‌های نظری و عملی و بازدید میدانی به منطقه  نیریز است.

گفتنی‌ست، این گردهمایی جهت برگزاری دوره آموزشی ژئوفیزیک هوایی برای استادان و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی کشور افغانستان با موضوع تفسیر و پردازش داده­های ژئوفیزیک هوایی است.

یادآور می‌شود، افتتاحیه این دور آموزشی ژئوفیزیک هوایی ۲ اردیبهشت در موزه علوم زمین مرکز شیراز توسط رحمانی معاون  هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس برگزار شد.

در این افتتاحیه متخصصان علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی کشور فنلاند، کشور افغانستان، ایران و نماینده شرکت GIZ آلمان و رحمانی معاون استاندار فارس و هیات همراه، سلحشوری معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و کارشناسان زمین‌شناسی مرکز شیراز و طهمورث یوسفی رئیس مرکز شیراز در این افتتاحیه آموزش بین‌المللی شرکت داشتند.


نظر شما :