30 بهمن الی 4 اسفند نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی برپا می‌شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۷ کد : ۲۲۶۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۸
نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی 30 بهمن الی 4 اسفند برپا...
30 بهمن الی 4 اسفند نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی برپا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از ایران و جهان همزمان با برگزاری سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین یکم تا سوم اسفند در موزه علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی دایر می‌شود.

نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از 30بهمن ماه الی 4 اسفند ماه از ساعت 9 تا 16 برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید به این موزه واقع در میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، موزه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موزه‌ای تخصصی است که به طور خاص نمونه‌هایی از سنگ، کانی، سنگواره (فسیل) و اشیای معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط مختلف داخل و خارج کشور را در خود جای داده است.

در این موزه حدود 400 نمونه سنگ و 2000 نمونه کانی و بیش از 1200 نمونه سنگواره و 65 نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران واشیای باستان‌شناسی نگهداری می‌شود.

قسمت‌های مختلف موزه شامل «بخش مربوط به وسایل معدنکاری قدیمی و اشیای باستان‌شناسی»، «بخش سنگ‌ها»، «بخش کانی‌ها»، «کانی‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی»، «سنگواره‌ها»، «سنگواره مهره‌داران» و «سالن نمایش فیلم‌های زمین‌شناسی و علوم وابسته» است.

مساحت موزه 345 متر مربع است و زمان تاسیس آن همزمان با تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال 1338 است و در سال 1387 موزه مورد بازسازی کامل قرار گرفته است.

گفتنی‌ست، سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم‌زمین با شعار (علوم‌زمین و اقتصادمقاومتی) از تاریخ یکم تا سوم  اسفندماه سالجاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار خواهد شد و معرفی کتاب و نقشه زمین‌شناسی برتر و همچنین ششمین نمایشگاه ملی عکس با محور زمین‌شناسی به عنوان برنامه‌های منحصربفرد این گردهمایی بزرگ عنوان شده است.

دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه بیرجند، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه شهید باهنر کرمان، پژوهشکده علوم زمین، کمیسیون ملی یونسکو- ایران، سازمان نقشه‌برداری کشور، پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور، مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و انجمن کواترنری ایران حامیان سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم‌زمین هستند.

شایان ذکر است، دکتر افشین اکبرپور به عنوان دبیر علمی سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین انتخاب و معرفی شده و علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین http://35ngs.conference.gsi.ir مراجعه کنند.

خبر مرضیه کاظمی

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :