تاکید بر ممنوعیت خام‌فروشی معادن در خراسان‌جنوبی همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۶ کد : ۲۲۶۶۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۸۱
همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر...
تاکید بر ممنوعیت خام‌فروشی معادن در خراسان‌جنوبی همزمان با سی و هشتمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با سی و هشتمین  سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر واحد فرآوری مس اکسیدی در شهرستان قائن و طرح توسعه تولید سوله و اسکلت‌های فلزی در استان خراسان‌جنوبی با حضور مهندس محمدتقی کره‌ای رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، پیش از افتتاح این طرح صنعتی نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد که حاضران به ارائه فعالیت‌های انجام شده در این استان و بررسی برنامه‌های پبش‌رو پرداختند.

بر همین اساس معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی ضمن ابراز خرسندی از این‌که ظرفیت‌های استان برای مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شده، گفت: ضرورتی برای تدوین ظرفیت‌های استان خراسان‌جنوبی نیست و با یک نگاه کارشناسی بر مبنای آمایش سرزمین برای همه استان‌ها برنامه وجود دارد.

به گفته خانم عصمت سرفرازی، از ابتدای دولت تدبیر و امید سال 92 بر مبنای عقلانیت و برنامه‌ریزی صحیح پشرفت داشت و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برهمین مبنا پیش رفت.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در خراسان‌جنوبی یادآور شد: باید متناسب با همین ظرفیت‌ها فضایی برای بهره‌مندی مردم و مسئولان فراهم شود که دغدغه‌ مدیران هم همین است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به خواست مردم مبنی بر تاکید مردم در مناطق به منظور ممنوعیت خام فروشی معادن در استان، خاطرنشان کرد: تا حد امکان باید بخش فرآوری در کنار بخش اکشافات دنبال شود و با توجه به این‌که مطالعات ژئوفیزیک هوایی شناخت ظرفیت‌های استان را برای سر مایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده و فضایی از داشته‌های استان را ترسیم می‌کند به عنوان گام موثری در پیشبرد اهداف توسعه‌ای یاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی موضوع محیط‌زیست را به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم  دولت فعلی یاد کرد و گفت: این دولت بیشترین دغدغه در بخش محیط‌زیست را نسبت به دیگر دولت‌های قبلی دارد و رییس‌جمهور و نگاه همه جانبه دولت به همه مسائل بسیار تاثیرگذار است.

وی در پایان از آمادگی استانداری خراسان جنوبی به منظور همراهی و حمایت از همه بخش‌ها و طرح‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی در استان خبر داد.

خبر مرضیه کاظمی

 


نظر شما :