تمدید مهلت ارسال مقالات به سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین تا 12 بهمن

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۶ کد : ۲۲۶۵۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۹
علاقه‌مندان می‌توانند تا 12 بهمن ماه مقالات خود را به دبیرخانه سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین...
تمدید مهلت ارسال مقالات به سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین تا 12 بهمن

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علاقه‌مندان می‌توانند تا 12 بهمن ماه مقالات خود را به دبیرخانه سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، تاکنون بیش از700 مقاله به دبیرخانه این نشست ارسال شده که پس از بررسی و داوری از سوی هیات داوران نشست به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.

یادآور می‌شود، سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین به‌منظور ایجاد شرایط مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی علوم زمین و تبادل نظر اندیشمندان و محققان و دانشجویان این حوزه، در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری شده به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همچون سال‌های گذشته با شعار علوم‌زمین و اقتصادمقاومتی از تاریخ یکم تا سوم  اسفندماه سالجاری برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این نشست به مدت 3 روز در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با سرفصل‌های اکتشاف، زمین‌شناسی بنیادین، زمین‌ساخت، زمین‌لرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله زمین‌شناسی دریایی، اقیانوس‌شناسی، رسوب‌شناسی، محیط‌های رسوبی و ژئوفیزیک دریا، زمین‌شناسی زیست محیطی، پزشکی و کشاورزی ژئومتیکس و ژئوفیزیک هوایی، مخاطرات زمین‌شناختی، زمین‌شناسی مهندسی و آب زمین‌شناسی، کانه‌آرایی و فرآوری مواد معدنی، روش‌های آنالیز دستگاهی در مواد معدنی، میراث زمین‌شناختی، ژئوتوریسم و غارشناسی، آموزش علوم زمین و نقش پایگاه جامع داده های علوم زمین در جذب سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود؛ سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم‌زمین با شعار (علوم‌زمین و اقتصادمقاومتی) از تاریخ یکم تا سوم  اسفندماه سالجاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار خواهد شد و انتخاب و معرفی کتاب و نقشه زمین‌شناسی برتر به عنوان برنامه‌های منحصربفرد این گردهمایی بزرگ عنوان شده است.

همچنین دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه بیرجند، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه شهید باهنر کرمان، پژوهشکده علوم زمین، کمیسیون ملی یونسکو- ایران، سازمان نقشه‌برداری کشور، پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور، مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و انجمن کواترنری ایران حامیان سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم‌زمین هستند.

گفتنی است، دکتر افشین اکبرپور به عنوان دبیر علمی سی پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین انتخاب و معرفی شده و علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین http://35ngs.conference.gsi.ir مراجعه کنند.

خبرنگار مرضیه کاظمی

 


نظر شما :