26 آبان، برگزاری همایش تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران

۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۲۵۷۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۵
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نظر دارد با توجه به وظیفه ساختاری خود در بررسی و پایش پدیده فرونشست زمین...
26 آبان، برگزاری همایش تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، این سازمان در نظر دارد با توجه به وظیفه ساختاری خود در بررسی و پایش پدیده فرونشست زمین به عنوان یکی از مهم‌ترین مخاطرات زمین­‌شناسی، نخستین همایش تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران را با حضور و همکاری سازمان‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات و دانشگاه‌های ذیربط در تاریخ 26 آبان ماه برگزار کند.

از این رو از کلیه علاقه‌مندان و پژوهشگران این حوزه دعوت می‌شود با شرکت در این رویداد، موجبات غنای هرچه بیشتر برگزاری این همایش را فراهم آورند.

عوامل پدیدآورنده فرونشست، پایش و اندازه‌گیری میزان فرونشست زمین، ساختارهای زمین‌شناسی پدیده فرونشست، تراکم آبخوان‌ها و فرونشست زمین ناشی از برداشت آب‌های زیرزمینی، تاثیر فرونشست زمین بر شریان‌های حیاتی و سازه‌های مهندسی، مدل‌سازی و مدیریت خطر و آسیب‌پذیری کانون‌های جمعیتی به عنوان محورهای تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران عنوان شده است.

یادآور می‌شود، دانشگاه تربیت مدرس، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان نقشه برداری کشور به عنوان حامیان نخستین همایش تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران یاد شده‌اند.

همچنین مهندس جواد میبدی  مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفا وزارت نیرو با مقاله‌ای تحت عنوان راهکارهای وزارت نیرو برای مقابله با فرونشست، دکتر مریم دهقانی عضو هیات علمی دانشگاه شیراز با مقاله‌ سنجش از دور و پایش فرونشست از گذشته تا امروز، دکتر احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با مقاله فرونشست زمین در شهر تهران و راهکارهای اجرایی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دکتر محمد شریفی‌کیا عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با مقاله پایش فضایی و تبیین فاجعه‌آفرینی ناشی از پدیده فرونشست در کشور از سخنرانان اصلی این نشست هستند.

 بر اساس این گزارش، مهندس امیر شمشکی مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان دبیرعلمی همایش تخصصی پدیده فرونشست زمین در ایران معرفی شده است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این نشست و دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه همایش واقع در میدان آزادی، بلوار معراج سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یا آدرس اینترنتی http://subsidence.conference.gsi.ir ارسال کنند.

خبر مرضیه کاظمی


نظر شما :