تهیه نرم‌افزار اندرویدی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان

۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۲ کد : ۲۲۵۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۲۶
نرم‌افزار اندرویدی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان در این مرکز تهیه و تدوین...
تهیه نرم‌افزار اندرویدی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نرم‌افزار اندرویدی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان در این مرکز تهیه و تدوین شد.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز گیلان در همین زمینه گفت: این نرم‌افزار مخصوص گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید است و از ویژگی‌های محتوایی خاصی در ارتباط  با سازمان زمین‌شناسی و اطلاعات مربوط به آن بهره می‌برد.

به گفته پانته‌آ گیاهچی، این نرم‌افزار را  مهندس وحید سرقینیزاده به سفارش اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان تهیه و تولید کرده است.

 وی با بیان این‌که این نرم‌افزار دارای چندین بخش است که ضمن معرفی اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان، نحوه ارتباط با آن را مشخص می‌کند، یادآور شد: برگه‌های زمین‌شناسی یکصدهزارم استان گیلان، اخبار مرتبط با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از دیگر بخش‌های این نرم‌افزار است.

به گفته گیاهچی، در یکی از بخش‌های این نرم‌افزار که به عنوان کتابخانه مرکز گیلان نام‌گذاری شده بیش از هزار جلد کتاب، مقاله، طرح ،گزارش‌و... به همراه نویسنده و مترجم آنها به حالت فهرستگان  تدوین شده  که تمامی این کتاب‌ها در اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان (مرکز انزلی) موجود هستند.

مهندس وحید سرقینی‌زاده  که تهیه این نرم‌افزار را به عهده داشته ضمن ابراز امیدواری نسبت به این‌که تا پایان سال جاری این نرم‌افزار با ویژگی‌های بهتر و کاربردی‌تر از جمله فروش نقشه به‌روزرسانی شود، از آمادگی خود برای تدوین و تولید این برنامه برای سایر سازمان‌ها و مراکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی خبر داد.

علاقه مندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات این نرم افزار به کانال رسمی سازمان @IranGSI مراجعه نمایند. خبر مرضیه کاظمی


نظر شما :