تهیه نقشه‌های یک پنجاه ‌هزارم زمین‌شناسی اقتصادی و زیست‌محیطی لرستان

۱۰ آبان ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰ کد : ۲۲۵۶۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۹۲
مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی لرستان از تهیه نقشه‌های یک پنجاه‌هزارم بررسی زمین‌شناسی اقتصادی و زیست محیطی...
تهیه نقشه‌های یک پنجاه ‌هزارم زمین‌شناسی اقتصادی و زیست‌محیطی لرستان

به گزارش روابط‌عمومی زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی لرستان از تهیه نقشه‌های یک پنجاه‌هزارم بررسی زمین‌شناسی اقتصادی و زیست محیطی استان خبر داد.

مهندس احدالله فاضلی فعالیت‌های اکتشافی را برای پیشبرد برنامه اقتصاد مقاومتی مهم توصیف کرد و گفت: تقریباً نسبت به زمان‌بندی که داشتیم به طور مطلوب پیش رفته‌ایم و کارهای خوبی در این راستا انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه نیپا عنوان پروژه اکتشاف مواد معدنی استان بوده و یکی از زیربخش‌های آن شناسایی زون‌های دارای ماده معدنی و تهیه نقشه پهنه‌بندی آنهاست.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی لرستان با بیان این‌که پی‌جویی و اکتشاف مواد معدنی و تهیه نقشه پهنه‌بندی محدوده هر زون از زیربخش‌های این طرح است، گفت: این طرح تا به حال سه گزارش و خروجی داشته که شامل بررسی زمین‌شناسی اقتصادی و زیست‌محیطی برگه یک پنجاه هزارم مناطق سراب دوره، رحمانشاهی و فیروزآباد بوده است.

فاضلی با اشاره به این‌که این طرح‌ها در بحث مواد معدنی و مسائل زیست‌محیطی کاربرد دارند، تصریح کرد: این طرح‌ها در حال نهایی شدن است و در مرحله خروجی کار ما بوده که باید به کمیته معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اطلاع دهیم.

خبر مرضیه کاظمی

 

کلید واژه ها: لرستان


نظر شما :