صدای پای صنعت گوهرتراشی در فراشبند استان فارس

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۲ کد : ۲۲۵۴۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۹۹
در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و در راستای اجرای پروژه اکتشاف و پتانسیل‌یابی معدنی در شهرستان فراشبند استان فارس...
صدای پای صنعت گوهرتراشی در فراشبند استان فارس

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و در راستای اجرای پروژه اکتشاف و پتانسیل‌یابی معدنی در شهرستان فراشبند استان فارس و همکاری‌های دوجانبه با فرمانداری این شهرستان، نخستین دوره گوهرتراشی و فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی توسط مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور (شیراز) در این شهرستان برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ دوره یاد شده توسط مهندس سیدمحسن حسینی‌زاده کارشناس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز، به مدت 30 ساعت و با هشت نفر کارآموز در شهرستان فراشبند برگزار شد و در نهایت با کیفیت و موفقیت به پایان رسید.

گفتنی‌ست؛ در این دوره سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی شهرستان فراشبند و سایر نقاط استان و کشور به‌منظور آموزش و فرآوری مورد استفاده قرار گرفت تا علاوه بر معرفی پتانسیل‌های سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی استان فارس زمینه شروع اشتغالزایی در این هنر- صنعت فراهم شود که این امر می‌تواند علاوه بر حمایت از تولید داخلی در صنعت جواهرات و زیورآلات، موجبات جلوگیری از مهاجرت و فرار جمعیت از شهرهای کوچک و روستاها به کلان شهرها را فراهم آورد.

از نکات قابل توجه این دوره حمایت‌های بی‌دریغ آقای پورزارعی فرماندار شهرستان فراشبند و حضور حجه‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان در این دوره بود.

شایان ذکر است؛ دوره یاد شده با همکاری‌های همه جانبه مجموعه فرمانداری شهرستان فراشبند، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره ورزش و جوانان و سمن شکوه آفتاب و به همت مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز برگزار و مقرر شد با توجه به استقبال مردم و مسئولان، برگزاری این دوره‌ها به‌صورت پیوسته و تا مراحل پیشرفته ادامه یابد.نظر شما :