همراه با محمدعلی کاظم‌زاده پیشکسوت معدنی کشور

۰۵ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۳ کد : ۲۲۵۳۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۳۲
همراه با محمدعلی کاظم‌زاده پیشکسوت معدنی کشور

در یکی از روزهای گرم تابستان پس از تماس و دعوتی دوستانه راهی منزل عزیزی شدیم که سایه به سایه و قدم به قدم خاک این سرزمین را طی کرده و در نگاهش دنیایی از خاطرات این آب و خاک موج می‌زند.  محمدعلی کاظم‌زاده و همسر نازینشان سرکار خانم خزائلی (فرزند محمد خزائلی بنیانگذار انجمن ملی هدایت و حمایت نابینایان ایران) با مهربانی و صمیمیتی سرشار میزبان چند ساعته ما بودند.

در این نشست صمیمی، مهندس کاظم‌زاده و همسرگرامیشان بنا داشتند تا مجموعه ارزشمند کتاب‌ها، گزارش‌ها و نمونه‌های معدنی ایشان را به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران هدیه نمایند که به همین منظور به اتفاق همکار گرامی جناب آقای دکتر فریبرز قریب ( مدیر محترم مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمین کرج) راهی منزل باصفای ایشان شدیم .

محمدعلی کاظم‌زاده سال 1314 در کرمان به دنیا آمد. سال 1338 با مدرک فوق‌لیسانس مهندسی معدن از دانشکده فنی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و پس از مهاجرت به خارج جهت ادامه تحصیل؛ سال 1346 موفق به اخذ فوق لیسانس متالوژی از دانشگاه یوتا آمریکا شد و سال 1352 درجه MSC(MNG) از دانشگاه وتیواتوذرند آفریقای جنوبی را به پایان برد.

گفتنی‎‌ست؛ کارمند فنی اداره‌کل  معادن، رئیس اداره خدمات و معاون مدیرکل نظارت بر معادن در وزارت اقتصاد، مدیرکل بررسی‌ها و برنامه‌ریزی معدنی، مدیرکل بررسی‌های معدنی و مدیرکل اکتشاف و نظارت بر معادن در وزارت صنایع و معادن، مامور خدمت در شرکت ملی صنایع مس ایران، مشاور در طرح ایجاد صنایع چینی مس(شرکت صنایع مس شهید باهنر)، شرکت مطالعاتی طرح‌های جامع فلزات ایران، شرکت صنایع فولاد کرمان، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، شرکت نورد و لوله صفا از جمله سوابق خدمتی محمدعلی کاظم‌زاده از سال 1338 تا 1386 بوده است.

یادآور می‌شود، این فعال برجسته بیش از 450 عنوان کتاب و گزارش‌های علمی و فنی به زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسه که حاصل بیش از 50 سال فعالیت ایشان در بخش معدن و اکتشاف کشور را به همراه چندین نمونه معدنی به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اهدا کرد.

روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای ایشان و همسر گرامیشان آرزوی طول عمر و بهروزی دارد.

رضا جدیدی – سرپرست روابط عمومی سازمان

تهیه و تنظیم گزارش: مرضیه کاظمی نجف آبادی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :