وداع جامعه علمی کشور با زمین‌شناس پیش‌کسوت

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۱ کد : ۲۲۵۳۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۳
دکتر محمد محجل، استاد دانشگاه تربیت مدرس و عضو شورای پژوهشی پژوهشکده اعجاز قرآن به دیار باقی شتافت.
وداع جامعه علمی کشور با زمین‌شناس پیش‌کسوت

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ، پیکر زنده‌نام محمد محجل، عضو هیات علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه تربیت مدرس که روز گذشته به دلیل ابتلا به بیماری سرطان به دیار باقی شتافت، سوم مردادماه از مزار شهدای گمنام دانشگاه تربیت‌مدرس به سوی بهشت زهرا تشییع شد.

در این مراسم که با حضور جمع زیادی از متخصصان، دانشجویان و همکاران ایشان برگزار شد، از مقام علمی و خدمات ارزنده ایشان به جامعه دانشگاهی کشور تجلیل و قدردانی شد.

دکتر محمد محجل کفشدوز در سال 1334 در شهر تبریز به دنیا آمد و مدرک کارشناسی  را در رشته زمین شناسی از دانشگاه تبریز اخذ نمود. ایشان کارشناسی ارشد را در رشته زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک از دانشگاه ولنگنگ استرالیا و دکترای تخصصی را در رشته زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک همین دانشگاه دریافت کرد.

وی در سال‌های  1361 تا 1376  در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مشغول خدمت بوده و پس از آن به عضویت  هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درآمد .  دکتر محجل علاوه بر رشته زمین‌شناسی، در فعالیت های قرآنی نیز حضوری فعال داشت و در شورای پژوهشی پژوهشکده قرآنی عضدیت داشت .

روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، درگذشت این استاد فرزانه را به جامعه علمی و زمین شناسی کشور تسلیت عرض نموده ، از درگاه پروردگار متعال ، شادی روح و علو درجات ایشان را مسئلت دارد .

 روحش شاد و یادش گرامی.


نظر شما :