دوره آموزشی رویت هلال ماه در رشت برگزار می‌شود

۰۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰ کد : ۲۲۵۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۱۶
مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان گفت: دوره آموزشی رویت هلال ماه در رصدخانه و آسمان نمای کوشیار گیلانی رشت به مناسبت ماه...
دوره آموزشی رویت هلال ماه در رشت برگزار می‌شود

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان گفت: دوره آموزشی رویت هلال ماه در رصدخانه و آسمان نمای کوشیار گیلانی رشت به مناسبت ماه مبارک رمضان برای آموزش اعضای منتخب گروه‌های نجومی شهر رشت برگزار می‌شود.

پانته‌آ گیاهچی یادآور شد: در این دوره آموزشی مباحثی نظیر آشنایی با نجوم کروی، ویژگی‌های مداری ماه، مبانی نجومی رویت هلال ماه، تقویم هجری قمری، آشنایی با نرم‌افزارهای محاسباتی رکودها و معیارهای رویت هلال ماه و تکنیک‌های رصدی رویت هلال مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‍گیرد.

عضو مجمع نمایندگان گروه های نجومی گیلان با اشاره به این‌که این دوره به صورت رایگان در عصر روزهای فرد هفته در رصدخانه و آسمان نمای کوشیار گیلانی رشت برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی  در ساعات 15:30 تا 5 عصر برگزار می‌شود.

گیاهچی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان این دوره ضمن آشنایی با مباحث نجومی روش‌های استخراج پارامترهای نجومی ماه به کمک نرم‌افزارهای دقیق و تکنیک‌های رصدی در رویت ماه را آموزش می‌بینند.

عضو نمایندگان گروه‌های نجومی گیلان با تاکید رایگان بودن این دوره آموزشی افزود: علاقه‌مندان شرکت در دوره رویت هلال می‌توانند فرم ثبت نام را تکمیل و به ایمیل rasht.observatory@gmail.com ارسال کنند.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان خاطرنشان کرد: افرادی که موفق به اتمام این دوره شوند امکان حضور در گروه‌های استهلال عید سعید فطر را دارند.

 


نظر شما :