سازمان نقشه‌برداری میزبان بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۷ کد : ۲۲۵۱۹ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۵۰۸
سازمان نقشه‌برداری کشور صبح امروز بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 95 را با شعار...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سازمان نقشه‌برداری کشور صبح امروز بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 95 را با شعار نقشه و اطلاعات مکانی، در خدمت برنامه‏ریزی و اقتصاد مقاومتی برگزار کرد.

بر اساس این گزارش، این نشست که طی روزهای 19 تا 21 اردیبهشت ماه  در محل این سازمان در حال برگزاری‌ست؛ به عنوان مهمترین گردهمایی نقشه‌برداران در فضایی علمی، تخصصی با اهداف کلان اقتصادی، عمرانی و توسعه است که هر ساله میزبان متخصصان این حوزه است.

خاطرنشان می‌شود، همایش ملی ژئوماتیک، تجلی تلاش سازمان نقشه‌برداری کشور برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته‌ها و نظریه‌های جدید و در نهایت، کمک به رشد دانش در حوزه دانش و صنعت نقشه‌برداری و رسیدن به خرد جمعی است.

شایان ذکر است، اولین همایش در سال 1371 با عنوان همایش نقشه برداری و از سال 1379 تا کنون با عنوان همایش ژئوماتیک، برگزار شده است. این همایش تخصصی از ابتدا تاکنون هر ساله با همت متخصصان، دانشگاهیان، تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی و مهندسان مشاور نقشه‏‌برداری با راهبری  و میزبانی سازمان نقشه‌برداری کشور برپا می‏شود.

گفتنی است محورهای همایش ژئوماتیک 95 شامل موضوعاتی در زمینه‏ های ژئودزی، هیدروگرافی، سنجش از دور، سیستم‌های اطلاعات مکانی، مدیریت بحران، عمران و آبادانی، آمایش سرزمین‌و... اعلام شده است.

 ارائه 50 مقاله شفاهی،  18مقاله کاربردی، 140 مقاله پوستری، 20 کارگاه آموزشی، 19گزارش فنی و ارائه آخرین فناوری‏ها و دستاوردهای عرصه ژئوماتیک، در نمایشگاهی به وسعت بالغ بر 1500 متر مربع که با مشارکت بخش‏های مختلف دولتی و خصوصی برپا شد، از برنامه‌های این همایش دو روزه و نمایشگاه سه روزه است.


 

یادآور می‌شود، روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با ارائه انتشارات خود در نمایشگاه سه روزه بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک شرکت کرد و دکتر مرتضی بانک رییس  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران ضمن بازدید از غرفه این سازمان با فعالیت‌های جاری در این مجموعه آشنا شد.


 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :