بازدید معاون اول رئیس جمهور آفریقای جنوبی از مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

۱۹ آبان ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۶ کد : ۲۲۴۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۵۴
سریل رامافوز معاون اول رئیس جمهور آفریقای جنوبی و جمعی از صاحبان صنعت و تجارت دو کشور ضمن بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سریل رامافوز معاون اول رئیس جمهور آفریقای جنوبی و جمعی از صاحبان صنعت و تجارت دو کشور ضمن بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج نسبت به توسعه و تعمیق روابط دو جانبه در بخش زمین‌شناسی و اکتشافات تاکید کردند.

مهندس نعمت‌زاده در همین رابطه یادآور شده است؛ علاوه برگسترش روابط تجاری با کشور یاد شده، می‌توان در زمینه‌های معدنی نیز همکاری‌های قابل توجهی داشته باشیم.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با آفریقای جنوبی در زمینه فولاد و معادن سنگ‌آهن می‌تواند همکاری خوبی داشته باشد.

این کشور در گذشته از ذغال‌سنگ همچنین معادن روباز با طی پروسه‌های مختلف محصولات شیمیایی تولید می‌کرد بطوریکه هم اکنون واردکننده کود شیمیایی شده است  و پیشنهاد می‌شود این محصولات را در جمهوری اسلامی ایران تولید شود.

نعمت زاده با اشاره به اینکه در زمینه معدن آفریقای جنوبی  دارای تجارب خوبی است که می‌تواند معدنکاران ما را در این زمینه یاری دهد، گفت: در این راستا دیروز ایمیدرو تفاهم‌نامه‌ای با یکی از شرکت‌های معدنی  آفریقای جنوبی به مرحله امضاء  رسانده است.

وی با اشاره به حضور 160 شرکت و تاجر اقتصادی آفریقا درجمهوری اسلامی ایران گفت: دولت عنایت ویژه‌ای به توسعه روابط بین‌المللی بویژه با کشورهای دوست از جمله آفریقای جنوبی دارد.

سریل رامافوز معاون ریاست جمهوری آفریقای جنوبی گفت: کشور ما مصمم به افزایش حجم روابط و مبادلات تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی  ایران است.

وی یادآور شد :  ما به  جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری نگاه می‌کنیم که دارای پتانسیل‌های زیادی برای همکاری و سرمایه‌گذاری است.

گفتنی است هیئت آفریقایی برای شرکت در نشست همکاری‌‌های اقتصادی و تجاری با ایران ملاقات‌های سودمندی با مسئولان اقتصادی کشور داشتند

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :