همایش بزرگداشت دکتر قریب، پدر علم زمین‌شناسی ایران

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۰۷:۰۹ کد : ۲۲۴۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۶۵
همایش ملی بزرگداشت استاد دکترعبدالکریم قریب پدر علم زمین‌شناسی ایران به منظور تقویت جایگاه ملی و تقدیر از مفاخر استان مرکزی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش ملی بزرگداشت استاد دکترعبدالکریم قریب پدر علم زمین‌شناسی ایران به منظور تقویت جایگاه ملی و تقدیر از مفاخر استان مرکزی با حضور مقامات، شخصیتهای علمی فرهنگی در روز پانزده مهرماه در دانشگاه اراک برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، همایش ملی بزرگداشت دکتر عبدالکریم قریب با همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سازمان اسناد ملی و تصاویر اسناد دکتر، دانشگاه اراک، نمایشگاه سنگ‌های قیمتی و اداره کل کتابخانه‌های استان مرکزی برگزار می‌شود.

بنا به گفته دکتر امام علی شعبانی این همایش نخستین آیینی است که برای بزرگداشت پدر علم زمین‌شناسی ایران برگزار می‌شود و تقویت جایگاه ملی و تقدیر و پاسداشت مفاخر و نمادهای هویت بخش استان مرکزی در سطح ملی را به عنوان هدف اصلی خود دنبال می‌کند.

دبیر علمی همایش ملی دکتر عبدالکریم قریب بیان کرد: این همایش با محور خاندان و جایگاه علمی، زندگی، اندیشه‌ها، آثار و ابتکارهای استاد قریب در زمینه علم زمین‌شناسی برگزار می‌شود.

شعبانی گفت: همچنین با توجه به همزمانی برگزاری این همایش با چهل و پنجمین سال تاسیس دانشگاه اراک تعدادی از محورهای این همایش به نقش دانشگاه اراک در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، دانشگاه در گذر تاریخ، دلایل، فرآیند، چگونگی تاسیس، تحول و تکامل این دانشگاه در آموزش عالی استان اختصاص دارد.

وی با بیان این‌که تاکنون حدود 60 مقاله از سراسر کشور به دبیر خانه این همایش ارسال شده است که 18 مقاله در مجموعه مقالات همایش منتشر و از هفت مقاله برتر تقدیر می‌شود، خاطرنشان کرد: در این همایش از دو کتاب اسناد خاندان دکتر قریب و مجموعه مقاله‌هایی که در خصوص دکتر قریب به دبیرخانه همایش ارسال شده، رونمایی می‌شود.

دبیر علمی همایش ملی دکتر عبدالکریم قریب گفت: افتتاح ساختمان هفت طبقه دانشگاه به نام دکتر عبدالکریم قریب، افتتاح رستوران شماره دو دانشگاه، قرائت تعدادی از مقاله‌های برتر، سخنرانی نوادگان دکتر قریب، گزارش انجمن مکاترونیک در خصوص جایگاه دکتر قریب و تجلیل از صاحبان مقاله‌های برتر و خانواده دکتر قریب از دیگر برنامه های این همایش است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با این همایش مجمع عمومی دانش‌آموختگان دانشگاه اراک نیز با هدف تعامل و نزدیکی دانش‌آموختگان جدید و قدیم و بهره‌گیری از تجربه‌ها و ظرفیت‌های آنان برای ارتقای جایگاه دانشگاه اراک برگزار می‌شود

کلید واژه ها: مرکزى


نظر شما :