سومین نشست بین‌المللی علوم‌زمین خاورمیانه برگزار شد

۲۴ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۹ کد : ۲۲۴۳۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۸۵
سومین نشست CGMW طی روزهای 13 و 14 مهر ماه سال جاری در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با حضور کارشناسان بین‌المللی و مقامات بلندپایه علمی و اجرایی...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سومین نشست CGMW طی روزهای 13 و 14 مهر ماه سال جاری در محل این سازمان با حضور کارشناسان بین‌المللی و مقامات بلندپایه علمی و اجرایی کشورمان، اعضای اصلیCGMW  و نمایندگانی از دیگر کشورهای عضو در حال برگزاری است.
گفتنی‌ست؛ کمیسیون Commission for the Geological Map of the World یا CGWM یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های مرتبط با علم زمین‌شناسی است که مسئول طراحی، هماهنگ‌سازی، آماده کردن و چاپ نقشه‌های علوم زمین موضوعی با مقیاس کوچک قاره‌ها، اقیانوس‌ها و نواحی اصلی است.
کمیسیون CGMW نقش عمده‌ای در کاربرد، انتشار و اشاعه تکنیک‌های کارتوگرافی دیجیتالی مانند توسعه استاندارد‌های بین‌المللی دارد.
شایان ذکر است، تهیه نقشه‌های زمین شناسی کواترنری و ماگماتیسم خاورمیانه به لحاظ کسب اطلاعات جامع و کامل از وضعیت زمین‌شناسی و تکتونیکی، متالوژنی و لرزه‌شناسی خاورمیانه بسیار با اهمیت است از این رو این نشست سبب رونق و شکوفایی علمی می‌شود و با وجود تشابهات زمین‌شناسی و اکتشافی کشورهای حوزه خاورمیانه پایه‌گذار همکاری‌های مشترک بین‌المللی بیشتر می‌شود.
یادآور می‌شود، سومین نشست CGMW طی روزهای 13 و 14 مهر ماه سال جاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در حال برگزاری است و Dr.Jean Paul Cadet نایب رئیس کمیته تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی جهان درباره ساختار سازمانی و تولیدات CGMW، Dr.Philippe Rossi درباره تاریخچه CGMW  و روند کنونی نهیه نقشه‌های زمین‌شناسی،  Saidi Dr.Abdollah گزارشی از نقشه‌های در حال تهیه خاورمیانه، Dr.Morteza Talebian پیشنهاد تهیه نقشه مخاطرات زمین‌شناسی خاورمیانه سخنرانی کردند و در نهایت شرکت‌کنندگان به بررسی و تبادل‌نظر درباره مسائل پیش روی کمیسیون CGMW و روند و چگونگی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی پرداختند.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :