منابع معدنی افغانستان، فرصتها و پتانسیل‌های ناشناخته‌ی پیش رو

۲۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۳ کد : ۲۲۴۱۷ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۸۴۱
منابع معدنی و توان کارشناسی افغانستان با حضور کارشناسان معدنی افغانستان، آلمان و ایران ...

منابع معدنی و توان کارشناسی  افغانستان با حضور کارشناسان معدنی افغانستان، آلمان و ایران، بررسی و پتانسیل‌های آن مورد واکاوی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این نشست با سرفصل های: بررسی پتانسیل‌های معدنی افغانستان و اهمیت آنها در آموزش دانشگاهی، دروس زمین‌شناسی و مهندسی معدن، اهمیت دروس عملی در آموزش زمین‌شناسی و معدن، طرح‌های همکاری مشترک در زمینه علوم‌زمین، صبح روز سه‌شنبه هفدهم شهریورماه در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار شد.

اعضای هیات علمی سازمان‌ها و استادان دانشگاه‌های تربیت مدرس، دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم زمین، کارشناسان میز افغانستان وزارت خارجه ایران، رئیس موسسه تبادل فرهنگی آلمان، اعضای شرکت ملی نفت، شرکت‌های مهندسی مشاور، خانه معدن، دانشگاه‌ها، مدیران بخش خصوصی و جامعه مهندسان مشاور از جمله افراد شرکت کننده در این نشست بودند.

بنا به این گزارش، روز دوم این نشست سه جانبه، در دانشکده فنی دانشگاه تهران و روز سوم در دانشگده معدن و متالوژی دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد و  طی روزهای آینده این گروه، بازدیدهایی از معادن آهن چغارت، زغال‌سنگ طبس و مجتمع معدنی پتاس خور و بیابانک خواهد داشت  و با توان جمهوری اسلامی ایران در زمینه اکتشاف و استخراج مواد معدنی و اجرای گسترده فعالیت‌های معدنی آشنا خواهند شد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :