برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان

۰۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۹ کد : ۲۲۳۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۱۹
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری با حضور دکتر قلمقاش...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری با حضور دکتر قلمقاش معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس موسوی سرپرست مرکز زمین‌شناسی منطقه‌شرق زاهدان، آقای رضا اربابی مدیرکل مدیریت بحران استان و دیگر اعضا این شورا برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه آقای قلمقاش ضمن ارائه گزارش مخاطرات زمین­‌شناسی استان سیستان و بلوچستان به تبیین برنامه‌های سازمان در این راستا اشاره کرد.

وی ضمن معرفی نقشه‌های پهنه‌بندی خطر سیلاب کشور، نقشه پهنه‌بندی خطر لرزه‌خیزی کشور بر اهمیت تهیه نقشه‌های مخاطرات زمین‌شناسی استان اشاره کرد.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همچنین نقشه‌های ژئومورفولوژی، نقشه‌های رسوب‌شناسی، ژئوفیزیکی و ژئوشیمی آب و بستر دریای عمان را برای مسئولان استانی ارائه کرد.

وی، از مسئولان خواست تا از تلاش‌های محققان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مطالعه تغییرات اقلیم در استان، طوفان گونو، پدیده گرد و خاک، مطالعه آتشفشان­های و گل­فشانهای استان حمایت کنند.

قلمقاش، به برداشت و تهیه نقشه­‌های زمین­‌شناسی یکصدهزارم استان به عنوان یکی از ارکان مهم اطلاعات پایه در شناخت بهتر مخاطرات زمین‌­شناسی استان اشاره کرد و در پایان این جلسه مدیرکل مدیریت بحران استان بر لزوم برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تخصصی در این زمینه تأکید کردند.


کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


نظر شما :