20 ژئوسایت‌ برتر لرستان معرفی می‌شود

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۲۳۸۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۸۶
بر اساس مطالعات انجام شده توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از محل اعتبارات استانی...

بر اساس مطالعات انجام شده توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از محل اعتبارات استانی، بیست پتانسیل ثبت ژئوسایت جهت طرح در کارگروه ثبت آثار طبیعی-ملی به سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری معرفی خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور،  مهندس ظهیر حیدری‌نژاد، مدیرمرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی لرستان از انجام مطالعات میدانی ژئوتوریسم و طرح توسعه گردشگری زمین‌شناختی استان لرستان در راستای رسیدن به ژئوپارک‌های ملی و جهانی خبر داد.

 وی افزود: بر اساس تلاش‌های صورت گرفته، اکنون لرستان مراحل مستندسازی و تکمیل گزارش‌های استاندارد در حوزه ژئوتوریسم را طی می‌کند که یکی از پایه‌های الزامی بحث ژئوپارک است و امید است با همت مسوولان استان و تخصیص اعتبارات مناسب و به موقع، مراحل تدوین طرح جامع برای دست کم یک ژئوپارک ملی و یک ژئوپارک جهانی و به دنبال آن ثبت ملی و جهانی آنها در آینده‌ نزدیک اتفاق بیافتد.

گفتنی است لرستان یکی از از استان‌های پرپتانسیل در حوزه زمین گردشگری (ژئوتوریسم) در کشور است که در سال 92 بعنوان پایتخت زمین گردشگری کشور مطرح شده‌است.

حیدری‌نژاد افزود: در حال حاظر با همکاری اتاق سرمایه‌گذاری استان به ریاست استاندار محترم، به دنبال جذب سرمایه‌گذار بمنظور ایجاد زیرساخت‌های استاندارد شده‌ ژئوپارک‌ها هستیم.

در ادامه مدیرمرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی لرستان گفت: ژئوتوریسم در استان می‌تواند بعنوان محور توسعه مناطق هدف در بهبود اقتصاد جوامع محلی و نیز جذب گردشگر نقش بسزایی ایفا نماید. در این بین فرهنگ‌سازی، آشنایی و آموزش این جوامع بعنوان یکی از اهداف و برنامه‌های در دست اقدام اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان است که به زودی در صدد اجرای آن هستیم.


کلید واژه ها: لرستان


نظر شما :