افتتاح کنفرانس بین‌المللی ساختار، زمین‌ساخت و زمین‌لرزه‌های ایران

۰۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۱ کد : ۲۲۳۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۶۰
زمینلرزه‌های ایران در کنفرانس بین‌المللی ساختار، زمین‌ساخت و زمین‌لرزه‌های...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کنفرانس بین‌المللی ساختار، زمین‌ساخت و زمین‌لرزه‌های ایران با تاکید بر مناطق البرز، زاگرس و مکران در چارچوب برنامه‌های زمین‌شناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش این نشست که با همکاری و مشارکت مرکز فیزیک نظری ایتالیا و دانشگاه کمبریج و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در حال برگزاری است، گردآوری داده‌های به روز مرتبط به ایران از زبان کارشناسان برجسته سطح جهان و در درجه دوم برنامه‌ریزی جهت مطالعات آینده و کاهش خطر زمین‌لرزه در این مناطق را مدنظر قرار داده است.

یادآور می‌شود، این کنفرانس بین‌المللی همراه با کارگاه جنبی به مدت 5 روز همراه با بازدید از گسل تهران نیز برگزار می‌شود و دانشمندان و زمین‍‌شناسان برجسته‌ای از سراسر جهان از جمله کشورهای فرانسه، انگلیس، ایتالیا، سوییس، سوریه، قزاقستان‌و... با همکاری زمین‌شناسان کشورمان در این نشست تخصصی حضور دارند.

شایان ذکر است، این کنفرانس تاکنون توجه جامعه علمی جهانی را جلب کرده  و علاوه بر مرکز فیزیک نظری ایتالیا، یونسکو، دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج و انجمن بین‌المللی ژئودزی و ژئوفیزیک نیز موافقت خود را در جهت حمایت از این رویداد اعلام کرده‌­اند.کلید واژه ها: تهران


نظر شما :