بررسی وضعیت پتانسیل‌های گردشگری زمین‌شناسی و ژئوپارک‌های استان فارس

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۷:۲۰ کد : ۲۲۳۸۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۰۵
وضعیت پتانسیل‌های گردشگری زمین‌شناسی و ژئوپارک‌های استان فارس در جلسه مشترک با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری...
وضعیت پتانسیل‌های گردشگری زمین‌شناسی و ژئوپارک‌های استان فارس در جلسه مشترک با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان بررسی شد.
این نشست با حضور نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس و  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در  مرکز  شیراز برگزار شد.
در این جلسه ابتدا مهندس طهمورث یوسفی مدیر مرکز شیراز  به تشریح فعالیت‌های سازمان  زمین‌شناسی  و اکتشافات‌معدنی کشور در زمینه زمین گردشگری پرداخت.
سپس مهندس رضا جدیدی سوابق فعالیت‌های قبلی و لزوم همکاری دوجانبه در زمینه مطالعات زمین گردشگری را بیان کرد.

در ادامه مهندس علیرضا  امری‌کاظمی مطالعات زمین‌گردشگری و معرفی ژئوپارک‌های جهان و تاثیرات آن در افزایش جذب گردشگر را  مطرح نموده و پتانسیل‌ها و ژئوپارک‌های پیشنهادی در استان فارس را مطرح کردند.
همچنین مهندس عامری مسئول کمیته‌های تخصصی معاونت گردشگری استان فارس آمادگی سازمان متبوع خود را در خصوص هر نوع همکاری مطرح کرد و مزیت‌های لارستان در جنوب استان را در زمینه لزوم توسعه متوازن و فراهم بودن زیرساخت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری در این منطقه بیان داشتند.
در این جلسه  مقرر شد با توجه به مزیت‌های لارستان در جنوب استان فارس، مطالعات در منطقه لارستان به عنوان یک ژئوپارک نمونه دراستان توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و با مشاوره و نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در اولویت فعالیت‌ها قرار گیرد  و  فاز اول پروزه شامل انجام مطالعات تفصیلی زمین‌شناسی، تهیه و طراحی میراث زمین‌شناختی و تدوین توسعه گردشگری در اولین زمان ممکن انجام شود.
در پایان حاضران در جلسه از موزه تخصصی علوم زمین مرکز بازدید کرده و مقرر شد اقدامات اولیه جهت معرفی موزه مرکز شیراز به عنوان موزه تخصصی در استان با هماهنگی و همکاری دو سازمان انجام شود.

 

کلید واژه ها: فارس


نظر شما :