برگزاری مراسم هفته معدن از یکم تا هفتم خرداد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۱ کد : ۲۲۳۷۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۶۲
همایش گرامیداشت هفته معدن 3 خرداد در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر به منظور ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدنکاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش گرامیداشت هفته معدن 3 خرداد در محل سازمان زمینشناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر به منظور ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدنکاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان زمین‌شناسی و اکشافات‌معدنی کشور، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دانشکده معدن دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، جهاد دانشگاهی شهید بهشتی و با هدایت انجمن مهندسی معدن ایران از برگزارکنندگان اصلی همایش روز معدن هستند.

بر اساس تصمیم‌گیری دست‌اندرکاران برگزاری هفته معدن، روز اول با عنوان معدن، زمین‌شناسی و اکتشاف، روز دوم هفته معدن با عنوان آموزش و پژوهش، روز چهارم معدن و صنایع معدنی، روز پنجم معدن و معدنکار، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، روز ششم معدن و تشکل‌های معدنی و روز هفتم با عنوان معدن، کارآفرینی و اشتغال نامگذاری شده است.

برگزاری نشست‌های تخصصی با مشارکت ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط و همچنین برگزاری نشست‌های خبری و مصاحبه با رسانه‌های گروهی از دیگر برنامه‌های جانبی این هفته است.

تبیین جایگاه و نقش واقعی معدن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه پایدار کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است و همچنین استاندارد سازی فرایند انتخاب بهترین‌های معدن و صنایع معدنی، تجلیل از نخبگان معدنی، یکپارچه‌سازی توان مدیریتی کارشناسان داخلی و حرکت به سمت خودکفایی در بخش معدن و صنایع معدنی از دیگر اهداف این جشنواره بشمار می‌رود.

بر اساس این گزارش بررسی و تبادل نظر در خصوص مهمترین چالش های بخش معدن و صنایع معدنی ، ثبت تجارب و مشکلات این بخش و همچنین دستیابی به راهکارهای اجرایی و ارایه توصیه ها به مراجع تصمیم گیری و اجرایی، مدیران ارشد و کارشناسان به منزله دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده این جشنواره محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است تجلیل از چهار استاد و چهار دانشجوی نمونه رشته مهندسی معدن، چهار دانشگاه، تقدیر از سه کارگر نمونه بخش خصوصی به انتخاب خانه معدن ایران و سه کارگر نمونه نمونه به انتخاب ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره ملی هفته معدن است  

.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :