دومین نشست تخصصی علوم‌زمین تحت عنوان همایش میدانی تخصصی دریاچه ارومیه

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۴ کد : ۲۲۳۵۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۲۴
دومین نشست تخصصی علوم زمین در استان آذربایجان غربی با محوریت دریاچه ارومیه تحت عنوان همایش میدانی تخصصی دریاچه ارومیه در محل استانداری...

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دومین نشست تخصصی علوم زمین در استان آذربایجان غربی با محوریت دریاچه ارومیه تحت عنوان همایش میدانی تخصصی دریاچه ارومیه در محل استانداری این استان آغاز به کار کرد.

این نشست که با حضور جمعی از اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه، نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاونان و مدیران سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و همچنین قربانعلی سعادت استاندار و معاونان وی در حال برگزاری است، بررسی دلایل و چرایی خشکی دریاچه ارومیه و راهکارهای پیش روی را جهت کاهش این معضل را در دستور کار خود دارد.

گفتنی‌ست، در این نشست مسائلی پیرامون دریاچه ارومیه در گذر زمان، مسائل زیست محیطی دریاچه، طرح استحصال املاح اقتصادی دریاچه با ملاحظات زیست محیطی و دستورالعمل برداشت نمک، ژئوفیزیک زمینی دشت‌های ارومیه، عجب‌شیر، آذرشهر و شیرامین، ژئوفیزیک هوایی دریاچه ارومیه در مناطق حاشیه‌ای، هجوم آب شور بر آبخوان‌ها، یافته‌های نوین اطلس لرزه‌خیزی ارومیه، زمین‌شناسی پزشکی حوضه آبریز دریاچه، لرزه زمین‌ساخت و تحلیل خطر زمین‌لرزه منطقه آذربایجان، ارائه تقشه ریخت‌شناسی اطراف دریاچه‌ ارومیه، زمین‌شناسی کشاورزی دشت ارومیه و ارائه پروژه نمک‌زدایی از دشت‌های خشک شده اطراف دریاچه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود، ضمن برگزاری دو پنل پرسش و پاسخ مسائل پیرامون موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه به طور نخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


همچنین گشت کوتاه در منطقه آبدار دریاچه ارومیه با قایق نیز از دیگر برنامه‌های این همایش تخصصی است که طری روزهای آینده انجام خواهد شد.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: آذربایجان غربى


نظر شما :