اطلس زمین‌شناسی نورآباد ممسنی در استان فارس تهیه می‌شود

۰۸ آذر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۸ کد : ۲۲۲۹۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۳۴
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب از آغاز تهیه اطلس زمین‌شناسی اکتشافات‌معدنی در شهرستان نورآباد ممسنی...

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز) از آغاز تهیه اطلس زمین‌شناسی اکتشافات‌معدنی در شهرستان نورآباد ممسنی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، طهمورث یوسفی گفت: به منظور تهیه پتانسیل‌های هر منطقه در حوزه معدن، سازمان زمین‌شناسی منطقه جنوب (شیراز) نسبت به تهیه اطلس زمین‌شناسی معدنی در شهرستان‌ها اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: تاکنون اطلس زمین‌شناسی اکتشافات‌معدنی شهرستان‌های مهر و لامرد تهیه و در این راستا پتانسیل‌های موجود در این شهرستان‌ها شناسایی و اطلس مربوطه تهیه شده ، اطلس زمین‌شناسی قیر نیز 70 درصد پیشرفت داشته است.

این مقام مسئول افزود: در این راستا همراه با ارائه گزارشات مربوطه، پتانسیل‌های معدنی هر منطقه تعیین و به مراجع ذی‌ربط اعلام می‌شود.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز) بیان کرد: در این خصوص اطلس زمین‌شناسی منطقه نورآباد ممسنی که دومین شهرستان زلزله خیز استان فارس است نیز در سال جاری تهیه خواهد شد.

یوسفی یادآور شد: در تهیه این اطلس گسل‌های فعال، منابع آبی موجود، شناسایی معادن و شناسنامه معادن موجود و متروکه  و در نهایت نقشه راه زمین شناسی و معدنی شهرستان ‌مشخص خواهد شد تا در معرفی فرصتهای سرمایه گذاری تسهیل شود.

کلید واژه ها: فارس


نظر شما :