همایش برنامه بین‌المللی علوم‌ زمین یونسکو در تهران

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۹ کد : ۲۲۲۸۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۸۶
سومین همایش بین‏‌المللی پروژه شماره 589 آی‌جی‌سی‌پی (IGCP 589) با عنوان توسعه قلمرو آسیایی تتیس در محل دانشگاه امیرکبیر تهران
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‏‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سومین همایش بین‏‌المللی پروژه شماره 589 آی­‌جی­‌سی‌پی (IGCP 589) با عنوان توسعه قلمرو آسیایی تتیس در محل دانشگاه امیرکبیر تهران آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، پروژه شماره 589 آی‏ جی ‏سی پی (IGCP 589) یکی از پروژه‌های کمیته بین‌­المللی علوم زمین یونسکو است که با همکاری دانشمندان علوم‌زمین کشورهای آسیایی تلاش دارد تاریخچه زمین­‌شناختی اقیانوس تتیس را در قاره آسیا بررسی و آشکار کند.

گفتنی‌ست، اولین و دومین همایش بین­‌المللی پروژه 589 به ترتیب در سال­‌های 2012 و 2013 در کشورهای چین و فیلیپین برگزار شد و با توجه به همکاری ایران در این پروژه، میزبانی گردهمایی سوم در سال 2014 به ایران سپرده شده و ریاست کمیته برگزارکننده این همایش برعهده دکتر محمدرضا سعیدآبادی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو است.

در کنار این همایش دو بازدید زمین‌شناسی از منطقه البرز و ایران مرکزی به منظور بررسی آثار تشکیل قلمرو آسیایی تتیس پیش‌‏بینی شده که با استقبال بی‏‌نظیر شرکت‌کنندگان خارجی مواجه شده است.

یادآور می‌شود، دانشمندانی از کشورهای ژاپن، تایلند، آلمان، چین، ترکیه، لهستان، ایتالیا، هند، مالزی، تایوان در این نشست شرکت کردند.

 تعداد 41 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که دستاوردهای آن طی دو روز 29 و 30 مهرماه در تالار بهمن دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می‏‌شود.


 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :