برگزاری همایش برنامه بین‌المللی علوم‌ زمین یونسکو در تهران

۲۳ مهر ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۴ کد : ۲۲۲۸۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۱۶
سازمان زمین‏‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشوردر نظر دارد سومین همایش بین‏‌المللی پروژه شماره 589 آی­ جی­ سی ­پی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‏‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، این سازمان در نظر دارد سومین همایش بین‏‌المللی پروژه شماره 589 آی­ جی­ سی ­پی (IGCP 589) را با عنوان توسعه قلمرو آسیایی تتیس از 27 مهر تا 4 آبان 1393 برگزار کند.

بر اساس این گزارش، پروژه شماره 589 آی‏ جی ‏سی پی (IGCP 589) یکی از پروژه های کمیته بین‌­المللی علوم زمین یونسکو است که با همکاری دانشمندان علوم‌زمین کشورهای آسیایی تلاش دارد تاریخچه زمین­ شناختی اقیانوس تتیس را در قاره آسیا بررسی و آشکار سازد.

این پروژه یک طرح پژوهشی چندرشته­­ ای است که تلاش دارد متخصصان علوم زمین را برای بررسی جنبه ­های گوناگون تکامل زمین­ شناسی گستره تتیس در کنار هم قرار دهد که نتایج این پروژه، علاوه بر افزایش شناخت دانشمندان علوم زمین نسبت به پهنه مهم تتیس در آسیا، می‏تواند کمک شایانی به شناخت منابع معدنی، منابع نفت و گاز و پتانسیل­ های اقتصادی کشورهای گستره کند.

گفتنی‌ست، اولین و دومین همایش بین­المللی پروژه 589 به ترتیب در سال­‌های 2012 و 2013 در کشورهای چین و فیلیپین برگزار شد و با توجه به همکاری ایران در این پروژه، میزبانی گردهمایی سوم در سال 2014 به ایران سپرده شده و ریاست کمیته برگزارکننده این همایش برعهده دکتر محمدرضا سعیدآبادی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو است.

تاکنون تعداد 41 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که دستاوردهای آن طی دو روز 29 و 30 مهرماه در تالار بهمن دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می‏‌شود.

در کنار این همایش دو بازدید زمین‌شناسی از منطقه البرز و ایران مرکزی به منظور بررسی آثار تشکیل قلمرو آسیایی تتیس پیش‌‏بینی شده که با استقبال بی‏‌نظیر شرکت‌کنندگان خارجی مواجه شده است.کلید واژه ها: تهران


نظر شما :