راه‌اندازی دفتر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در ایلام

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۴ کد : ۲۲۲۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۴۰
با پیگیری‌های استاندار، مسئولان استانی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و سازمان صنعت و معدن و تجارت ایلام...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با پیگیری‌های استاندار، مسئولان استانی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و سازمان صنعت و معدن و تجارت ایلام، دفتر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی این استان آغاز بکار کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان ایلام در مراسم آغاز به کار دفتر زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در استان ایلام گفت: نیروهای اداری این دفتر در استان مشخص شده و برای جذب کادر کارشناسی و نیروی تخصصی در حال اخذ مجوز و فرآیند استخدام هستیم.

به گفته یاراله نصیری این اقدام نقطه آغازی خواهد بود تا عقب‌ماندگی‌هایی که در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی، مطالعات مواد معدنی و پتانسیل‌های زمین‌شناسی استان وجود دارد جبران و زنجیره تولید و فرآوری مواد معدنی تکمیل شود.

وی یادآور شد: با ایجاد این دفتر در استان علاوه نقشه‌های یک‌بیست و پنج هزارم و یکصدهزارم، مطالعات تهیه ریسک و زمین‌لغزش، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، زمین‌شناسی پزشکی و ژئوهیدرولوژِی تهیه خواهد شد و از نتایج این مطالعات در تدوین نقشه راه و استراتژی احداث واحدهای فرآوری و تولید صنعتی در استان بهره‌ خواهیم برد.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان ایلام ابراز امیدواری کرد با احداث و راه‌اندازی کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی، ایجاد اشتغال، رفع محرومیت در استان اتفاق بیفتد.

استخراج سالانه 9.5 میلیون تن مواد معدنی در ایلام

بر اساس این گزارش، یادآور می‌شود که 44 معدن در استان ایلام وجود دارد که 30 مورد از آنها فعال هستند و از این معادن سالانه بیش از 9.5 میلیون تن استخراج مواد معدنی انجام می‌شود.

بر همین اساس، زیرساخت‌های توسعه تجارت خارجی استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران به عنوان یک ظرفیت اقتصادی مناسب به حساب می‌آید.

همچنین، در حال حاضر در استان ایلام 530 واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری هستند که بیش از شش هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند و هم اکنون و با حضور سرمایه‌گذاران بومی استان، پایانه صادراتی مرز بین‌المللی مهران مراحل نهایی تکمیل و راه‌اندازی را طی می‌‎کند و تحقق این امر، رونق مرز، کاهش بار ترافیکی و انسجام‌بخشی بیشتر به نحوه خدمات‌رسانی به تجار و بازرگانان استان را به همراه خواهد داشت.

طرح‌های مختلفی در استان در حال پیگیری و اجرایی شدن است که مسئولان این استان امیدوار هستند هرچه زودتر به سرانجام برسند.

گفتنی‌ست، در این مراسم آقای رضا نظرعلی‌زاده به عنوان مدیر دفتر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در استان ایلام معرفی و منصوب شد.

 

کلید واژه ها: ایلام


نظر شما :