کنفرانس ملی علوم معدنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۴ کد : ۲۲۲۶۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۴۹
کنفرانس ملی علوم معدنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری به همت سازمان نظام مهندسی استان مازندران...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کنفرانس علوم معدنی صبح امروز سه‌شنبه در محل دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به‌کار کرد.

این نشست به همت سازمان نظام مهندسی معدن استان مازندران با همکاری شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی و شرکت مهندسی کانی‌کاوان شرقی برگزار شد، در نظر دارد ضمن به اشتراک گذاشتن آخرین داده های علمی و تجربی در این حوزه، پتانسیل معدنی این استان را به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی کند.

براساس این گزارش، اکتشاف، استخراج روباز، استخراج زیرزمینی، اقتصاد معدنی، تونل سازی، زمین شناسی، ژئواینفورماتیک، فرآوری مواد معدنی، محیط زیست و مکانیک سنگ و مدلسازی عددی به عنوان محورهای کنفرانس علوم معدنی یاد شده است.

گفتنی است، کارگاه های آموزشی عیب یابی کارخانه فرآوری ذغال سنگ، اهمیت چینه شناسی در اکتشاف، ابزار دقیق در معادن روباز، آیین نگارش مقالات ISI، معدن و منابع طبیعی نیز هم زمان با برگزاری این کنفرانس برپا خواهد شد.

شایان ذکر است، نمایشگاه آخرین دستاوردهای زمین شناسی و معدنی کشور نیز در حاشیه کنفرانس علوم معدنی برپا شده که سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به همراه مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه کاسپین خاوری نیز با ارائه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود در بخش های مختلف علوم زمین میزبان علاقه مندان این عرصه است.

این گزارش می افزاید، مازندران از ذخایر غنی ذغال سنگ، فلورین، سرب و روی، سیلیس برخوردار است که با دارا بودن معادن واریزه کوهی فراوان از تولیدکنندگان عمده شن و ماسه کشور به شمار می رود.

کنفرانس دو روزه علوم معدنی 11 و 12  شهریورماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در حال برگزاری است
پایان کنفرانس ملی علوم معدنی به معرفی پیشکسوتان عرصه معدن و صنایع معدنی

گفتنی است در ادامه این نشست از دکتر ایرج پیروز، مهندس حسن مدنی، مهندس رحمت الله استوار، دکتر فیروز علی نیا، مهندس سیدمحمد ابریشمی، مهندس ابراهیم جمیلی، مهندس فرزان رفیعا و دکتر محمدکاظم اورعی به عنوان پیشکسوتان عرصه معدن و صنایع معدنی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :