همایش ملی آب، انسان و زمین برگزار می‌شود

۰۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۸ کد : ۲۲۲۵۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۸۵
همایش ملی آب، انسان و زمین شهریور امسال در تالار شهرداری دولت‌آباد اصفهان...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش ملی آب، انسان و زمین شهریور امسال در تالار شهرداری دولت‌آباد اصفهان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به بحران منابع آبی در ایران زمین بهترین و اولین گام در برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت و مقابله با بحران کم آبی هم‌اندیشی دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان است.

این گزارش می‌افزاید، حل بحران آب نیازمند علوم مختلف است که مدیریت بحران منابع آبی در ایران به افزایش بهره‌وری، ملی‌سازی فرهنگ مصرف صحیح، توجه به اقلیم و تغییرات اقلیمی، استفاده و تولید فناوری‌ها و تجهیزات نوین به منظور کاهش مصرف، طرح‌ها و ایده‌های مدیریتی و اقتصادی، مدیریت عرضه و تقاضای آب، به کار بردن فناوری‌های نوین و به کار بردن سیستم‌های نوین آبیاری نیاز دارد.

شایان ذکر است، به منظور ایجاد فضای مشارکتی علمی شرکت توسعه‌سازان گردشگری اصفهان با همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی مرتبط همزمان با برگزاری اولین همایش ملی آب، انسان، زمین نخستین کارگاه هم‌اندیشی در مدیریت بحران منابع آبی را نیز با حضور متخصصان برگزار کند.

مخاطبان همایش ملی آب، انسان و زمین متخصصان و پژوهشگران رشته‌های مختلف از جمله مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی، مهندسی مدیریت و ساخت، مهندسی محیط‌زیست، مهندسی رودخانه، مهندسی آب و فاضلاب و مهندسی عمران-عمران آب، پژوهشگران علوم کشاورزی، باغبانی، محیط‌زیست، منابع طبیعی، شیلات، آبخیزی و کارشناسان اقلیم، جغرافیا، آب و هواشناسی خواهند بود.

 

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :