120 معدن در استان مازندران فعال است

۲۹ تیر ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۹ کد : ۲۲۲۴۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۱۶۴
از 190 معادن قابل بهره‌برداری استان مازندران 120 معدن مشغول فعالیت...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: از 190 معادن قابل بهره‌برداری استان مازندران 120 معدن مشغول فعالیت هستند

محمد محمدپور عمران افزود : ظرفیت بسیار بالایی در ذخایر معدنی استان وجود دارد اما بهره برداری به اندازه ذخایر رشد نداشته است و برخی معادن بنا به دلایل مختلف از جمله عدم سرمایه گذاری متقاضی تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه  قانون واگذاری معادن نیازمند اصلاح است گفت :  در حال حاضر وزارتخانه تصمیم مهمی در معاونت معدنی گرفته است که بخشی از قانون اصلاح شود و در قانون جدید، بر روی آورده و دانش متقاضی بسیار تاکید شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث واگذاری معادن دقت بیشتری باید اعمال شود، اضافه کرد: باید در این بخش از کسانی که دارای دانش و سرمایه حداقلی هستند استفاده شود تا به نحو احسن از معادن بهره برداری شود.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت مازندران با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین معضلات در بخش معدن بحث سفته بازی است گفت : نباید کاغذ خرید و فروش شود بلکه باید کار و سرمایه گذاری ریشه داشته باشد و اشخاصی با دانش و تجربه کافی وارد بخش معادن شوند تا بتوان از ذخایر بزرگ معدنی استان استفاده درست صورت گیرد.

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :