تفاهم‌نامه برنامه کاهش خطرپذیری زلزله در گستره کشورهای عضو اکو

۱۶ تیر ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۲ کد : ۲۲۲۴۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۰
تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور اجرای برنامه کاهش خطرپذیری زلزله در گستره کشورهای عضو اکو...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور اجرای برنامه کاهش خطرپذیری زلزله در گستره کشورهای عضو اکو میان سازمان زمین‌شناسی ایران و کمیته معدن، انرژی و محیط ‌زیست کشورهای عضو اکو به امضا رسید.
یادآور می‌شود، هدف اصلی تفاهم‌نامه یاد شده که به امضای مهندس محمدتقی کره‌ای رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و آقای دکترShamil Aleskerov رئیس کمیته معدن، انرژی و محیط‌زیست اکو رسیده، اجرای تحلیل خطر زمینلرزه برای منطقه کشورهای عضو اکو عنوان شده است.
بر اساس این گزارش، از اهداف‌ پایه در اجرای این پروژه بزرگ بین‌المللی، افزایش دقت داده‌های کاتالوگ زمینلرزه‌ها و نیز لایه اطلاعات گسل‌های فعال منطقه است.
این گزارش می‌افزاید، امضاکنندگان این تفاهم‌نامه دوجانبه همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند تا با دعوت به همکاری از برخی متخصصان پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌های داخلی و خارجی بتوان تحلیل دقیق‌تری از زمینلرزه‌های منطقه و همچنین راهکارهای موثرتر برای کاهش خطرپذیری لرزه‌ای کشورهای عضو اکو ارائه کرد.
یادآور می‌شود، از نتایج قابل انتظار از این پروژه می‌توان به نقشه‌های خطر زمینلرزه اشاره کرد که در قالب مشابه  نقشه‌های خطر زمینلرزه اروپایی-مدیترانه‌ای ارائه خواهند شد.
گفتنی‌ست، تفاهم‌نامه مذکور به همت پژوهشگران گروه لرزه زمین‌ساخت و زلزله‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به امضای دوطرف رسیده است.

خبر مرضیه کاظمی


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :