همکاری سازمان زمین‌شناسی کشور با بخش خصوصی در حوزه اکتشاف

۱۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۸ کد : ۲۲۲۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۷
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آمادگی دارد با معدنکاران بخش خصوصی در زمینه اکتشاف...

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در امور اکتشافی گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آمادگی دارد با معدنکاران بخش خصوصی در زمینه اکتشاف همکاری کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون اکتشاف این سازمان گفت: با توجه به اینکه کشور ایران در رتبه شانزدهم از لحاظ وسعت در دنیا است، می‌توانیم شاهد جهش بزرگی در بخش اکتشاف باشیم البته نیازمند انجام کارهای اصولی از نظر ژئودینامیکی خواهیم بود.

بهروز برنا یادآور شد: دستگاه‌های حاکمیتی و بخش‌های خصوصی وظایف خاصی در این راستا خواهند داشت و دستگاه‌های حاکمیتی باید جهت نتیجه بخش بودن اکتشاف هر کدام زنجیره اکتشاف را تکمیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی انگیزه لازم جهت سرمایه‌گذاری را دارد اما باید جهت کاهش ریسک اکتشاف، اطلاعات پایه از سوی سیستم حاکمیتی در اختیارش قرار گیرد.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در امور اکتشافی تصریح کرد: باید بخش خصوصی را توانمند کنیم و بخش‌های دولتی نیز در این راستا امور حاکمیتی و تامین زیرساخت‌ها را در امور اکتشاف انجام دهند.

وی با بیان این‌که چرخ صنعت با فرآوری مواد معدنی خواهد چرخید، خاطرنشان کرد: سازمان ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور می‌تواند همگام با بخش خصوصی جهت پیشگیری از خام‌فروشی حرکت کند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :